Wpis z mikrobloga

Jakie macie zdanie o przymusowej sterylizacji ludzi, którzy płodzą i rodzą dzieci, mimo, że nie są im w stanie zapewnić podstawowych warunków do prawidłowego rozwoju? Myślicie, że partia, która miałaby taki postulat w programie, mogłaby liczyć na jakieś poparcie w polskim społeczeństwie, czy to byłby margines polityczny?

#polska #rodzina #dzieci #antynatalizm #przemyslenia #neuropa #4konserwy #rodzicielstwo #pytanie
Pobierz O.....r - Jakie macie zdanie o przymusowej sterylizacji ludzi, którzy płodzą i rodzą ...
źródło: comment_1648996934B5gRCFIhgYwvYnfRRmAeCF.jpg
  • 21
@Oppositionsfuhrer: > Jakie macie zdanie o przymusowej sterylizacji ludzi

Przyjacielu - po raz pierwszy wyjadę tu z prywatnym doświadczeniem, nigdy tego nie robię aby pozostać anonimowym. Otóż bardzo bliska mi osoba (obecnie ok 60 lat) pochodzi z wielodzietnej (11 rodzeństwa) rodziny. Wychowywali się w bardzo trudnych warunkach w małym pomieszczeniu, bez łazienki, tak często bywało po wojnie.

Ale odkąd pamiętam (choć praktycznie każdy mieszka w innej części Europy) - wszyscy spotykają
@Oppositionsfuhrer: Nie jestem za przymusową sterylizacją, ale wg mnie powinno istnieć coś takiego jak licencja na bycie rodzicem. Oczywiście do tego dochodzi wręcz masa problemów natury logistycznej bo żeby coś takiego w ogóle było realistycznie do osiągnięcia musielibyśmy znaleźć sposób na zapewnienie bezpłodności do czasu uzyskania przez przyszłych rodziców takowej, czyli pewnie obowiązkowe przyjmowanie jakichś tabletek czy okresowych zastrzyków.

Już nie wspominając o rozwiązaniu kwestii testów, bo o ile teoretyczny jest
test ABC z rodzicielstwa xd Niestety, tu się pracuje na aktywnym materiale, nie ma mowy żeby się sensownie pod tym względem przygotować.


@ciemnienie: Wiadomo że każde dziecko będzie inne i pewne rzeczy trzeba dostosować indywidualnie, ale uważam że dałoby się zrobić taki test teoretyczny, bo jednak jest wiele rzeczy które będą wspólne zarówno w przypadku dzieci jak i rodziców.
@LPSzycha: na przykład? Generalnie wychowanie dziecka jest to ogrom praktyki która zwykle robi się z marszu, improwizując i dostosowując się. Mogę powiedzieć że wertowalam ksiegi o "ogarnianiu" dziecka do 1 rż, ale wiedzą z ksiazek i tak rozbijała się o praktykę i to co aktualnie mogliśmy robić. Wychowanie ogólnie przychodzi naturalnie - czujesz co jest dobre dla dziecka a co nie. Do tego wymagana jest wrażliwosc, miłość i otwartość na dziecko
@ciemnienie: Na szybko mogą to być chociażby podstawy psychologii dziecięcej czy też test wiedzy na temat najczęstszych przypadłości u noworodków.

Generalnie wychowanie dziecka jest to ogrom praktyki która zwykle robi się z marszu, improwizując i dostosowując się.


Oczywiście, zdaje sobie z tego sprawę, ale mówimy o teście teoretycznym nie praktyce. Posługując się analogią w bardzo ale to bardzo dużym uproszczeniu to egzamin teoretyczny na prawo jazdy nie przygotuje cie na wiele
@LPSzycha: jeszcze jedno - jak byś chciał weryfikować wprowadzenie w czyn wiedzy że zdanego testu? Zainstalowałbys monitoring w każdym domu czy na każdego naslal opiekę społeczna?

Możesz rozwinąć co przez to rozumiesz? Bo mam wrażenie że interpretuje to w zły sposób.

Otwarty na dziecko, kochający rodzic nie zrobi krzywdy dziecku. Taki rodzic chce dla dziecka jak najlepiej. Kwestia, ze nie każdy jest takim człowiekiem, ale to już ustalone, że kontrolowanie płodności
Fajny przecinek.


@ArchDelux: Może fajny, może niefajny, nie wiem tego. Wiem, że jestem na bakier z polską interpunkcją i nikt nie musi mi tego przypominać. Masz potrzebę wypominać komuś błędy to bardzo cię proszę, nie pod moimi wpisami, sio
@Oppositionsfuhrer zależy: jeśli na porodówkę trafia matka pod wpływem alkoholu czy substancji odurzających, albo widać, że jest opóźniona w rozwoju i się mnoży bez pomyślunku jak pani ze zdjęcia to tak, podwiązywać przy porodzie i elo. To samo w przypadku gdy ktoś ma odebrane dzieci z powodu alkoholizmu czy znęcania się.