Wpis z mikrobloga

@zdzisiek-bula: @ztck: @Tytanowy_Lucjan: @Krogan: Internet nic tu nie zmienił. Nikt chyba w nitce jeszcze nie wspomniał, że ten system nie powstał po to, żeby coś ułatwić kolejarzom (chociaż w latach 90 system nie oferował podglądu, a kasjerki i tak wiedziały które miejsce jest gdzie), a już na pewno nie pasażerom. Dla pasażera (przeciętnego) to bez znaczenia. Główną zaletą systemu jest jego uniwersalność, tzn np PKPIC się zepsuje wagon
@zdzisiek-bula: dziwią mnie ludzie którzy wybierają się w podróż zawsze bez przygotowania, jakbym ja miał jechać X godzin i siedzieć w losowym miejscu to wewnętrznie dostałbym szału. Sprawdzenie jak się rezerwuje bilety w komunikacji publicznej i to co nas zawiezie zajmuje minute, a naprawdę może umilić podróż.
@zdzisiek-bula:
jeżdżę ciapongiem średnio raz na kwartał i praktycznie zawsze pomylę wagony bo są tak oznaczone, że nie #!$%@? nie mam pewności czy wsiadam do poprawnego. Wagon 2 wyprzedza 1 wtf? Zauważyłem, że nie tylko ja mam z tym problem bo już nie raz ktoś mnie wypraszał w połowie trasy tłumacząc, że sam też usiadł i został wywalony z dotychczasowego miejsca.
Z tą numeracją to już w ogóle dejcie spokój, kto
Matematyka czy programowanie są super logiczne, a bardzo niewiele zwykłych osób je rozumie.


@piker: No i nie musi, bo w codziennym życiu nie jest to bardzo potrzebne, a wszystkie cuda techniki korzystające z dorobku matematyki i informatyki często może obsługiwać już czterolatek ( ͡° ͜ʖ ͡°) To że użytkownik musi zrozumieć jak działa system numerowania, żeby go używać to po prostu słabe usability. Gdyby używano konsekwentnie systemu
Jest o tyle lepiej, że kilka lat temu, gdy kupowałeś bilet online, nie było wizualizacji miejsc w wagonach, więc kupowałeś w ciemno. Teraz przynajmniej wybierasz miejsca z mapki.


@niktastoi: no niestety nie zawsze ta mapka jest, kupowałam bilety miesiac temu.
jak kupujesz bilet w necie to masz grafike i zaklikujesz swoie miejsca. Tak jak w kinie. Na stacji zrobi to za ciebie baba w kasie. Takze nie ma duzego problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RozbrykanyKartofelek: ale wiesz, że tah grafiki nie ma zawsze? Kupowałam biletu miesiac temu i niestety jej nie było
Internet nic tu nie zmienił. Nikt chyba w nitce jeszcze nie wspomniał, że ten system nie powstał po to, żeby coś ułatwić kolejarzom (chociaż w latach 90 system nie oferował podglądu, a kasjerki i tak wiedziały które miejsce jest gdzie), a już na pewno nie pasażerom. Dla pasażera (przeciętnego) to bez znaczenia. Główną zaletą systemu jest jego uniwersalność, tzn np PKPIC się zepsuje wagon w Berlinie i zamiast niego pojedzie wagon DB
@zdzisiek-bula: Ta numeracja jest tak popi$%^olona że jak raz kupiłem bilet przez internet i nie było miejsca z numerem z podanym na bilecie. Były oczywiście numery większe i mniejsze. Okazało się że tymczasowo podłożyli wagon z wieszakami na rowery i przez to wypadł rząd siedzeń tylko w systemie tego nie uwzględnili.