Wpis z mikrobloga

#konfederacja #wybory #neuropa #polityka

Rożnica między PIS a PO
PIS:
- afery (kilka wielkich takich jak wizowa, granatnik, wybory, orlen , sporo małych)
- kradną
- część kasy oddają w ramach 500/800+, 13/14 - szkoda tylko że większość kraju na tym nie korzysta
- niskie bezrobocie
- umiarkowana emigracja, niektóre osoby wracają do kraju
- wysokie pensje/wysokie koszty życia

PO:
- afery (znacznie poważniejsze niż PIS: OFE, AmberGold, Zegarki, Autostrady, mafie VAT, hazardowa, stocznowia)
- kradną
- nie oddają nic z tej kasy, zero socjalu, same podatki
- wysokie bezrobocie
- największa emigracja za granicę przez młodych
- niskie pensje/niskie koszty życia

Porównując - mimo wszystko rządy PIS (mimo iż fatalne, tragiczne, destrukcyjne) i tak były o 10-20% lepsze bo chociaż samotne matki czy emeryci coś dostali, no i bezrobocie było niskie. Za PO socjalu zero, wysokie bezrobocie i większe, poważniejsze afery (no tylko trzeba mieć te 30+ lat i pamiętać co się działo, a w większości elektora PO to ludzie 18-29 i nawet nie wiedzą co się działo w latach 2007-2015, dlaczego wszyscy tak bardzo narzekają na te lata)

Dalej mimo wszystko podtrzymuję - rządy samodzielne PIS lub rządy KO+PSL+Lewica będą tragiczne (PIS minimalnie lepsze, ale dalej tragiczne i destrukcyjne dla kraju).

Jedyny prawilny rząd jaki mógłby powstać to PIS + Konfederacja + PSL. Już teraz widać jak PIS bardzo boi się utraty władzy i zdesperowany jest. Gdyby Konfa i PSL postawiła twarde warunki w negocjacjach i postanowiła przejąć ministerstwa gospodarki, sprawiedliwości (konfa), rolnictwo (PSL) i kontrolować mocno PIS wtedy te rządy wyglądałby o wiele inaczej. I PIS teraz przyparty do muru mógłby się na te warunki zgodzić, bo lepiej dla nich gdyby mieli jakąkolwiek władzę ograniczaną przez konfederację oraz PSL niż być opozycją w mniejszości. Tak przyparci do muru zgodzą się praktycznie na wszystko, byle nie odsuwać ich od władzy.

A pod kontrolą Konfederacji moglibyśmy być spokojni o różne wałki, przekręty itd. Które byłyby duszone w zarodku od środka przez patriotów.

Gwarancją normalnego kraju są rządy konserwatywne, prawicowe, zorientowane na wolność gospodarczą (tego w PIS mocno brak, tu potrzebna jest konfederacja która postawi twarde warunki).

Rządy lewicowe KO, 2050, Lewica to będzie dramat i powtórka z 2007-2015
  • 107
@bojesieminusow:

Rząd Platformy Obywatelskiej zabrał też Polakom 150 miliardów ich oszczędności zgromadzonych w OFE aby załatać dziurę w budżecie ZUS. Pieniędzy na wypłatę bieżących emerytur nie było już od dawna. W 2009 roku rząd PO poinformował Komisję Europejską, że deficyt funduszy ubezpieczeniowych przekroczy 9 mld zł. Jedyna możliwość załatania takiej dziury to pożyczenie pieniędzy np. w banku.


EMERYTUR NIE BĘDZIE


Również w marcu 2010 roku Komisja Nadzoru Finansowego podała komunikat, w
@MaSacrator:

ale wiesz, że tych pieniedzy nie ma w ZUS? One zostały tylko wirtualnie dopisane do kont ubezpieczonych w ZUS. Zostały przejedzone przez tamte rządy. Owszem dostasniesz te pieniądze ale będą wypłacane z obecnego budżetu państwa.


Czyli to co było pieniądzem fizycznym, co się z tym stało? Tego już nikt nie powie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
@MaSacrator: ale się ośmieszyłeś, wklejasz i nawet nie wiem o czym mówisz xDD

OCZWIŚCIE ŻE "UKRADŁ"


Aby to zrozumieć trzeba widzieć różnicę pomiędzy

- PIENIĄDZEM - w postaci obligacji,

- OBIETNICĄ POLITYCZNĄ - w postaci zapisu na subkoncie.


OFE gromadziło PIENIĄDZE!(papiery wartościowe) - akcje i obligacje. Prawdziwe, wymienialne na rynku pieniądze.

FUS ma jedynie ZAPIS na subkoncie, nie ma tu niczego prawdziwego. Aby zmienić to na emeryturę, musi być wola polityczna
PiS to na bombelka dał przynajmniej i babciom i dziadką dał. PiS to miał gest jednak.


@mieszkamzmamusia: co było złe, bo nie znają się na gospodarce. Zamiast ludziom "dawać kasę" przez pośrednika przez co dająć 500zł trzeba jeszcze ponieść "opłatę przekazania" co również kosztuje budżet i dodatkowo promuje osoby bez pracy

A promować powinniśmy osoby pracy, dlatego zamiast DAWAĆ należy obniżyć podatki, efekt taki sam a korzystają głównie pracujący zamiast patologii.
@nad__czlowiek
Pokaż mi poważniejsza aferę w PO te poniższe:
- przerąbany ponad miliard na blok węglowy E. Ostrołęka
- przerąbane miliony na niedziałające respiratory i robienie zakupów przez szemranych ludzi
- przerąbane miliony na zakup maseczek niespełniających wymagań i zakup przez instruktora narciarstwa
- przerąbane miliony na wybory kopertowe
- przerąbane 8 miliardów bo prezes pomylił netto z brutto
- przerąbane pieniądze w ramach NCBR
- sprezentowanie partyjnym kumplom villi
- wyprowadzenie
No wytlumacz Szerloku co się stało z drugą połową OFE?


@nad__czlowiek: Morawiecki #!$%@?ł. https://pieniadze.rp.pl/komentarz/art17472241-ofe-stracimy-gdy-morawiecki-oddal-a-nie-tusk-zabral

Jeszcze przypomnę, że deficyt roczny FUS w zależności od wariantu optymistyczny-pesymistyczny to między 54,9 mld zł a 75,7 mld zł w 2023 i 91,4 mld zł a 143,8 mld zł w 2027, pokrywany ze środków z budżetu. Więc nie wiem kto tu jest do końca stratny.

AmberGold nie było aferą rządu. KNF ostrzegał, ale chciwi i głupi
@nad__czlowiek: Różnica jest taka że PO nie wprowadziło luk w VAT, one tam były i PO zaczęło robić z tym porządek(JPK). I mafie VATowe nie były powiązane z władzą, karuzele #!$%@?ły bo było prawo dziurawe, natomiast #!$%@? funduszy z NCBiR, FS jest jawne i silnie powiązane z władzą. Jak już porównujemy okresy rządów PiS i PO - PO trafiło na bardzo chude lata - kryzys zebrał swoje żniwo i gdyby nie