Wpis z mikrobloga

@majkelunio: Raczej nie, bo tam nie kupujesz akcji tylko kontrakt na nią, przez co możesz kupić jej część a nie całą sztukę.
Ale mogę się mylić, super biegły w tych przeróżnych sztuczkach nie jestem niestety.

Ale skorzystasz na byczym pędzie jaki wywoła ten potencjalny split.
@Kramarz: @Jan124: ok ale jedyny problem jaki z tym to, że split będzie kilkaset % ceny akcji a nie kilka czy klikanaście, cena akcji wtedy dzielona jest tak samo?
i co to zmienia dla shorciarzy, będą musieli oddać więcej akcji o splita, ale będzie ich też więcej w puli, są zobligowani do jakiegoś dodatkowego wykupu poza samym splitem?
@levzor: split 7 for 1 że na kazda akcje otrzymasz 7 nowych, shorciarze beda musieli kupić 7 akcji zeby ci je dostarczyc za kazda akcje ktora posiadasz. cena akcji po splicie odpowiednio spadnie, co zacheci do jeszcze wiekszych zakupów
@levzor: nie wiadomo na 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°) ile % to będzie. Z tego co byłem w stanie przeczytać na reddicie i źródłach które udostępniali ma to być 25%. Druga część twojego pytania jest też pewną zagadką dla mnie. Ponownie odnosząc się do reddita i ich źródeł że musi się odbyć share recall. Czyli weryfikacji ile tych akcji tak na prawdę jest
@Kramarz: ale to czy shorciarz będzie musiał oddać 1 akcje za 210$ czy 7 po 30$ to to samo.
To jest też broń obosieczna, bo teraz dostępnych akcji do shortowania na takim ibkr będzie nie 150k a milion, dużo łatwiej będzie manipulować ceną przy małym wolumenie. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Opcje w najbliższym czasie swoje jeszcze zarobią.
@van_der_bike: Tak masz akcje, ale zauważ, że jak kupujesz to wpisujesz kwotę za jaką chcesz kupić a nie ilość sztuk akcji. Możesz kupić nawet i pół akcji. A z tego wynika, że kupujesz jakąś pochodna instrumentu. Jak to revolut reguluje prawnie nie wiem, bo dywidendy wypłaca.
Coś na zasadzie pewnie, że revolut jako revolut ma w posiadaniu dane akcje i ci je odsprzedaje.
Ale tak teraz myślę że jak płacą dywidendy
@Voww: owszem masz rację. Ale jak posiadasz już całą akcję jest to cała akcja zdeponowana w DW. Tak, mogą ją pożyczać, ale jest na to sposób - wystawiasz zlecenie sprzedaży po cenie i wtedy jej nie mogą pożyczyć. Natomiast jest minus bo revolut pozwala takie zlecenie zrobić tylko na dany dzień więc trzeba by codziennie wstawiać zlecenie
@van_der_bike: w porząsiu. akurat na revo nie gram za bardzo, kupuje tam jak juz to po markecie i tak, wiec nie szczegolnie dla mnie istotny temat. Mam tam kilka spolek po troche akcji, w tym GME wlasnie ;p niech lezy
@Voww: u mnie też leży i czeka. Kiedyś nawet się spinałem i dawałem codziennie zlecenia na sprzedaż całości po 1000$/szt ale potem już mi się nie chciało. Wiem, że mogą pożyczać, ale..
To jest też broń obosieczna, bo teraz dostępnych akcji do shortowania na takim ibkr będzie nie 150k a milion, dużo łatwiej będzie manipulować ceną przy małym wolumenie.


@levzor:
Może się mylę ale po splicie akcje będą tańsze więc wolumen prawdopodobnie będzie znacznie większy niż obecnie.
Dla części drobnych inwestorów teraz te akcje są stosunkowo drogie. Jak ich cena spadnie to sporo osób może zacząć dopiero je kupowac. Wystarczy zerknąć na AMC
@vateras131: a mimo większego wolumenu zbicie ceny amc o ponad 50% w kilka miesięcy to widać żaden problem. Pieniądze nie są nieskończone, ulica nie będzie w nieskończoność się w to ładować, split nie zmienia sytuacji że finansowo to jest martwy stock i jedyne co go trzyma na powierzchni to mityczny kolejny skłiz. Wygląda bardziej na próbę nagonienia kolejnych leszczy żeby zachować płynność finansową. Zysku to oni nie wykażą już pewnie nigdy.