Wpis z mikrobloga

Moje top 40:

1.Polska

https://youtu.be/wh47vgUwInU

Cudowne to jest. Od początku do końca, każdy dźwięk i każde słowo jest po coś, coś przekazuje. Ten utwór płynie jak taka rzeka właśnie. Ciężko jest tę melodię wyrzucić z głowy, pomimo że to ballada. Do typowych ballad się jednak nie zalicza, mieszając w sobie elementy opery, trapu i muzyki klasycznej. Sama warstwa liryczna utworu jest bardzo bogata i można ją interpretować na wiele sposobów. W moim odczuciu jest to takie wyznanie osoby, która chce ze sobą skończyć, ale to tylko moja interpetacja. W każdym razie, jest to piosenka która trafiła wprost to mojego serduszka i ciesze się bardzo, że reprezentuje mój kraj.

#eurowizja #polska #top40
  • 2
@Wypopkowicz: Wreszcie mamy utwór, po wysłuchaniu którego ma się wrażenie, że jest to propozycja na miarę TOP 5. Zazwyczaj mieliśmy utwory, które według mnie były w okolicach 15-20 miejsca, a utwór na miarę zwycięstwa za czasów Anny Marii Jopek, choć z racji wieku nie oglądałem transmisji. Niech Krystian poprawi tylko występ, wykorzysta ten wodospad co będzie na scenie i postawi na swobodę w ruchach, by jego występ nie był tak statyczny
@Wypopkowicz: Nie jest to mój klimat, ale doceniam walory wokalne Krystiana. Naprawdę tak dobrego wokalisty nie mieliśmy od czasów Edyty Górniak (no i nasze gwiazdki z juniora Viki i Sara też wymiatają ʕʔ). To co Michał Szpak osiągał z wysiłkiem (ale nie jest zły, żeby nie było), dla Krystiana jest bułką z masłem. Słychać u niego operowe geny i zagraniczną edukację muzyczną. Piosenka nie jest 10/10,