Wpis z mikrobloga

Widocznie


@rybonur: nie lubiłem elektrody za głupie banowanie i odpowiedzi typu "było". wystarczy dać linka jak się zna i po temacie. jednak masz trochę racji, lwia część pytających nawet nie zada sobie trudu i nie poszuka u wujka G, tylko "dajta mnie jak to się robi a najlepiej film".
  • Odpowiedz
@Shatter: kiedy wreszcie wiem, jak pytać o konkrety, żeby panowie z elektrody mnie nie #!$%@?, to w sumie nie mam ich o co pytać, bo sam jestem inżynierem, a o szczegóły wolę pytać znajomego z odpowiedniej branży
  • Odpowiedz
@Shatter: aż przypomniał mi się klasyk, który latał po wykopie, którego znalezc nie moge

"Widać od razu kto to pisał, Automatyk by tak nie napisał, to pewnie ktoś po elektronice"
[[!!ADMIN Edytowano "A Elektronik to co, Szmata jakaś??!?"]

Zamykam
  • Odpowiedz
@Serghio: A malo tutaj takich? Na ten przyklad:
Gosciu dodaje wykop o tym jak zrobic wiruwke do uranu.
I caly wpis nagle zasrany komentarzami ze to ó powinno być, ze przecinek w zlym miejscu i ze jednego stara ma wirówkę franie i jeszcze mu gacie pierze. Na końcu i tak sie pokłócą który proszek lepszy….
  • Odpowiedz
Ja jestem gorącym zwolennikiem linkowania w duplikatach do oryginalnego wpisu na dany temat.

Dzięki temu niezależnie jakich słów używasz w wyszukiwarce, to większa szansa że znajdziesz albo oryginalny wpis albo duplikat i cię przekieruje.

Idiotyczne jest zamykanie duplikatu i tworzenie ślepej uliczki.

Na stackoverflow jest sporo duplikatów i po prostu jest podlinkowany oryginał i dzięki temu łatwiej jest znaleźć to czego się szuka.


@CzerwonaPoprzeczka: tak, zamykanie tematów bez rozwiązania jest najgorszą
  • Odpowiedz
@Shatter: @K4KU: @pan_welniak: @rybonur:
Taa…,
-Szukałem czegoś, google znalazło 2 posty na elektrodzie idealnie z pytaniem, na które szukałem odpowiedzi, reszta wyników to jakiś spam. W obu tematach odpowiedź: „użyj wyszukiwarki”. Nigdzie jednak nie było odpowiedzi.

-Bardzo popularna odpowiedź „poczytaj książki” ktoś drążył temat o jaką chodzi książkę, okazało się, że z lat 60, która dosłownie nie jest dostępna nigdzie.

-Miałem problem z kuchenką, trzy tematy z tym
  • Odpowiedz
Mnie ostatnio rozwaliło to:

@Serghio: Wątków w podobnym tonie jest pełno, użytkownicy elektrody myślą, że znają się najlepiej na wszystkich technicznych tematach i nie tylko.

swoją drogą to ludzie to debile co zamiast wpisać w google

@NorthWarrior: Ostatnio szukałem zdjęcia jak jest zamontowana część w mojej kuchence, bo chciałem się przygotować do jej demontażu i nie zdejmować płyty dwa razy, żeby zobaczyć co tam jest. Nigdzie w internecie tego nie
  • Odpowiedz
@LetMeStay: Najgorsze fora to są te grupowe na FB. Codzienne pytania grażynek i mietków o rzeczy banalne albo o takie które były tydzień temu poruszane a im się nie chce szukać. Poza tym masa informacji "przepada" bo Google tego nie indeksuje.
  • Odpowiedz
@r4do5: Elektroda z założenia to forum branżowe gdzie udzielają się ludzie pracujący zawodowo w danym temacie. Jeśli chodzi o instalacje elektryczne to dobrze że tak jest. Bo niby jak odpowiedzieć na pytania gościa który grzebie w domowej rozdzielnicy a nawet nie odróżnia N od PE? Potem zabije siebie albo kogoś lub spali budynek. Jakoś nie ma przyzwolenia społecznego na jeżdżenie po ulicach bez prawa jazdy to dlaczego miało być przyzwolenie na
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: tym barem przypomniałeś mi, że jestem tak stary, że zakładałem gmaila do którego wcześniej trzeba było mieć zaproszenie od innego użytkownika xDD
  • Odpowiedz