Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jak zapatrujecie się na nagość w miejscach takich jak basen?

Ostatnio zacząłem sobie pływać, no i tak się trafiło że na basenie, na który chodzę nie ma żadnej prywatnej przebieralni w celu przebrania się w strój kąpielowy, jest tylko ogólna szatnia. Spoko, można sobie poradzić jak na plaży, po prostu zakrywam się ręcznikiem i przebieram. Nieco mniej standardowe, choć chyba nadal zrozumiałe jest to, że niektórzy się nie zakrywają, tylko po prostu przebierają - no ok, stoją w kącie i nie zwracają na siebie uwagi. Ale niektórzy (i to całkiem sporo osób, zawsze jak jestem to kogoś takiego spotykam) idą na waleta pod prysznic i dopiero po prysznicu ubierają jakieś kąpielówki żeby wejść na pływalnię, a jak kończą pływać to robią to samo tylko w drugą stronę. A smaczku do tej historii dodaje fakt, że chyba każdy taki agent ma posturę Philadelphi Collinsa (picrel) ( ͡° ͜ʖ ͡°) i gapiąc się na bebech gapisz się na coś jeszcze.

Osobiście nie jestem przyzwyczajony do takiego ekshibicjonizmu, chociaż ewidentnie wynika to z różnic kulturowych, bo np. w Japonii czy w USA takie rzeczy są powszechne. Tylko nie wiem co o tym sądzić, to ze mną jest coś nie tak, czy to oni łamią powszechnie przyjęte w naszym kraju normy?

#basen #kiciochpyta #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62437901221d32e736db34b4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, jak zapatrujecie się na nago...

źródło: comment_164861190428eKO993AJKqQMKBHJANuU.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania ale szatnia jest rozumiem z podziałem na męską/żeńską? Jeśli tak to nie przeszkadza mi takie coś. W UK tak w większości siłowni jest, szatnia z szafkami i otwarte prysznice. Też byłem zdziwiony za pierwszym razem, ale szybko przeszedłem do tego że to norma.
  • Odpowiedz
Wkurzona: A mnie stresuje w Polsce to, że ludzie w ogóle zwracają uwagę na innych w takich miejscach jak sauna czy przebieralnia. Nie macie się na co patrzeć? Uwielbiam korzystać z sauny i w ogóle czuć się swobodnie, nie widzę w chodzeniu nago po przebieralni lub w obecności dzieci za coś zdrożnego. Nawet przebywanie nago w mieszanym damsko-męskim gronie nie musi mieć w ogóle zabarwienia seksualnego - to nasza decyzja czy
  • Odpowiedz
@Shyvana: To ja dodam coś od siebie jeszcze. Jak miałem okazję być w Finlandii to tam w każdej marinie, w łazience (właściwie to łaźni) była sauna. Prysznice były otwarte. Rodzice z dziećmi normalnie tam chodzili (mężczyźni z chłopcami, kobiety z dziewczynkami w swoich łazienkach), wszyscy nago. Nikt na to nie zwracał uwagi. I z mojej perspektywy to u nas jest coś nie tak. Tam jest jest po prostu normalnie.
  • Odpowiedz