Wpis z mikrobloga

@Jestem_robotem123
@KondominiumKatoSocjalistyczne rzeczywiście ciekawe ale sam się zastanawiam nad tym kapitalizmem pracowniczym vs finansowym. Trochę to brzmi że młodzi klikają w kąkuter i zarabiają więcej niż my na hali co robimy konkretną robotę.
Z jednej strony są pewnie bullshit jobs i gówno praca, ale skoro kapitalizm jest tak zimny i wyrachowany to czy jednak dobrze tego nie wycenia? Jeśli jest dużo ludzi na miejsce tych pozornie bardziej pracowniczych stanowisk pracy to zarabiają
bo nie na tym polega dyskusja że rzucasz teze bez pokrycia


@KondominiumKatoSocjalistyczne: No właśnie to jest clue. Bartosiak w tym wywiadzie non stop rzuca jakieś paranaukowe stwierdzenia apropos podziału pracu, kapitalizmu finansowego i towarowego i na bazie stwierdzeń który system jest dla leniwych spekuluje przyszłość świata. Ja rozumiem że oni właśnie tam SPEKULUJĄ, no ale to właśnie sprawia że ta rozmowa przypomina rozkminę przy stole wigilijnym.
Zaorski robi to samo. Pięknie
@KondominiumKatoSocjalistyczne: sugerujesz że Amerykańska gospodarka to tylko propaganda i pompowanie długu? To niby jak ta machina działa w tak świetnej formie od stu lat? USA to świetne miejsce do inwestycji i posiada mnóstwo unikalnych biznesów. Zaraz zobaczymy jak sobie poradzi Rosja odcięta od wolnego świata gdzie nie będzie gównopracy tylko robota dla prawdziwych chłopów w kopalniach i na rolil
@gustowny_dzikus: XD https://youtu.be/faHg5-AHAzQ a potem sie wypowiadaj, co mają do rzeczy czasy prosperity w latach 70-tych a do obecnego syfu i ile tego dodrukowali w ostatnich 2 latach ? myślisz, że można tak sobie w nieskończoność papierki drukować ? XD wypieprzyli produkcję do chin bo chcieli mieć tanią siłę roboczą ? a chińczyk sobie reverse engineering zrobił, lewackie gówniane rządy

@HesusNavas: XD wytłumacz mi jak sie może niezależnym żółtkom zrobić
@theone999: jak masz wydajna gospodarke mozesz drukowac, jak masz niewydajna to niewielki dodruk prowadzi do hiperinflacji, dodatkowo w usa dodruk nie trafia do obiegu, tylko do rezerw bankowych krajowych albo zagranicznych z racji tego ze dolar jest glowna waluta w ktorej sie przeprowadza transakcje na ropie czy gazie, o hiperinflacji w usa slysze od 2005 roku i nic takiego nie mialo miejsca, dopiero dodruk w 2020 spowodowal wzrost inflacji z bazowych