Wpis z mikrobloga

Co do ch8ja jadę tramwajem, 3 dziewczyny z Ukrainy z iphonami, jedna jordany, wsiada kontrola zaczynaja od przodu tramwaju czyli od Ukrainek te troche nie wiedza co się dzieje ale pytanie o bilet rozumieją i jedna mówi ze nie ma, kontroler już wyciąga pager ale jej kolezanka coś do niej po ukraińsku gada i ta wyciąga dowód ukraiński kolejna tez dowód a jedna paszport, kanar odpuszcza idzie dalej łapią 40 letnia Polkę której miesięczny skończył się wczoraj, Ukrainek nawet nie sprawdzają, polaczki kręcą bicz na samych siebie w tym kraju, dla wszystkich napinaczy od razu mówię ze w MPK krakow Ukraińcy maja darmowy przejazd na podstawie zaświadczenia ze przekroczyli granice z Polska po 24 lutego, ukraiński dowód nie upoważnia do darmowego przejazdu bo te Ukrainki mogą siedzieć w Polsce od roku, jednak kanary z polski wola wystawiać mandaty Polakom, sytuacja analogiczna jak z bezdomnymi w autobusie, on jedzie bez biletu i nic mu nie jest ale ty studenciak zapomniałeś przedłużyć i cyk mandacik, Ukraińcy i menele na preferencyjnych zasadach …. Liczę ze ktoś z MPK krakow to przeczyta i wyda instrukcje kontrolerom biletów jak maja sprawdzać bilety w tramwajach/autobusach #ukraina #mpk #krakow #tramwaje #kanar #autobusy #uchodzcy
  • 89
Mam z was bekę, zwracam uwagę na problem który istnieje bo jak Ukraińcy jeżdżą bez biletu to powinni płacić kary jak Polacy a wy ich bronicie XD No k7rwa @sylwke3100: @Aerwin: @paczelok: @jakisnick4:

@eternos15: A ja zwracam uwagę że ty w żadnym Krakowie żadnych Ukrainek nie widziałaś bo to jego twój post tylko kopiuj wklej ze zmienionym miastem co lata już od początku jak miasta wprowadzili darmową
Ukrainek nawet nie sprawdzają


@eternos15: jak sam wskazujesz - ukraincy to 'przedmiot zarządzenia MPK' i to nie do nich są uwagi.
jak sam [słusznie ] wskazujesz powinno się poinstruować kontrolerów co/jak
natomiast liczenie "ze ktoś z MPK krakow to przeczyta i wyda instrukcje kontrolerom biletów" jest naiwne i daremne
Chcesz zmian - to BADZ zmianą. Napisz do nich formalne pismo albo choć maila ze swoim imieniem i nazwiskiem , z opisem
@Ka4az: Czy jak mam iPhone 13 pro max i przekonującym akcentem mogę mówić nie panimaju i pisdjeet to czy można jeździć w mpk Kraków za darmo teraz czy jakie jeszcze muszę spełnić warunki