Wpis z mikrobloga

Co do ch8ja jadę tramwajem, 3 dziewczyny z Ukrainy z iphonami, jedna jordany, wsiada kontrola zaczynaja od przodu tramwaju czyli od Ukrainek te troche nie wiedza co się dzieje ale pytanie o bilet rozumieją i jedna mówi ze nie ma, kontroler już wyciąga pager ale jej kolezanka coś do niej po ukraińsku gada i ta wyciąga dowód ukraiński kolejna tez dowód a jedna paszport, kanar odpuszcza idzie dalej łapią 40 letnia Polkę której miesięczny skończył się wczoraj, Ukrainek nawet nie sprawdzają, polaczki kręcą bicz na samych siebie w tym kraju, dla wszystkich napinaczy od razu mówię ze w MPK krakow Ukraińcy maja darmowy przejazd na podstawie zaświadczenia ze przekroczyli granice z Polska po 24 lutego, ukraiński dowód nie upoważnia do darmowego przejazdu bo te Ukrainki mogą siedzieć w Polsce od roku, jednak kanary z polski wola wystawiać mandaty Polakom, sytuacja analogiczna jak z bezdomnymi w autobusie, on jedzie bez biletu i nic mu nie jest ale ty studenciak zapomniałeś przedłużyć i cyk mandacik, Ukraińcy i menele na preferencyjnych zasadach …. Liczę ze ktoś z MPK krakow to przeczyta i wyda instrukcje kontrolerom biletów jak maja sprawdzać bilety w tramwajach/autobusach #ukraina #mpk #krakow #tramwaje #kanar #autobusy #uchodzcy
  • 89
  • Odpowiedz
@eternos15: jadę ostatnio elegancko moim m35 na osiedle deweloperskie, a tutaj @eternos15 idzie w obrsranych spodniach i mruczy coś tam pod nosem że to wszystko wina Ukraińców. Mirki uważajcie na siebie!
  • Odpowiedz
  • 1
@Ka4az: Ze ma hajs na telefon i markowe buty a na bilet za 4 zł już go nie stać, jak uciekali z Ukrainy przed wojna to by mieli na to papiery, to byli zapewne typowi imigranci którzy zgrywali glupa
  • Odpowiedz
@Artok: Ja już nie miałem kontroli od 6 miesięcy, a jeżdżę dużo po Krakowie ( kler oczywiście posiadam :)
Ale, fakt, często są kontrolę, ale jakoś mnie omijają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eternos15: wez mi podaj jeden powod dla ktorego komunikacją miejska w XXI w w Europie jest w ogole częściowo odplatna. Finansowana w wiekszosci z kasy mieszkancow? Checked. Podobno mamy problem z nadmierna iloscia samochodow w miastach i zachecamy do podrozowania zbiorkomem? Tak jest. Wiec co do #!$%@?, po co te bilety?
  • Odpowiedz
@SUBAGAZI żeby nie urazić osób takich jak @eternos15 na wszelki wypadek mam spakowany stary telefon, stare podarte ubrania, trochę drobnych i golfa 3. Jak będę uciekał to wyoierdole wszytko co ma jakąś wartość i pojadę golfem do innego kraju. Tylko czy dalej nie będę uważany za bogacza?
  • Odpowiedz
Co do ch8ja jadę tramwajem, 3 dziewczyny z Ukrainy z iphonami, jedna jordany, wsiada kontrola zaczynaja od przodu tramwaju


@eternos15: skoro jechała razem z tobą i innymi biedakami tramwajem, to chyba nie jest tak dobrze jak nie stać ich na samochód( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw, wiesz dlaczego w trmamwajach są takie duże okna?
Żeby było was lepiej widać, biedaki xD
  • Odpowiedz
@eternos15: już nawet zakładając, że to prawdziwa historia, to co z tego? Czego ma dowodzić to, że ktoś ma iPhona? Skoro starszą wersję pewnie można kupić za mniej niż tysiąc złotych. Xiaomi są dziś sporo droższe. Czemu ciągle uważamy, że uchodźca to z definicji musi być biedny? Uchodźca to po prostu osoba, która musi #!$%@?ć ze swojego kraju, bo tam toczy się wojna, więc chcąc chronić siebie, swoje dzieci, uciekasz stamtąd.
  • Odpowiedz
@eternos15: Tak, jak ktoś jedzie bez uprawnień to ma dostać mandat. Nie rozumiem kontrowersji.

Poza tym uchodźca to nie oznacza biedak. Uchodźca ekonomiczny to inna dyskusja, ale tu ludzie uciekają przed wojna, nie za tym, żeby się dorobić.

A tak w ogóle to my wiemy skąd wy jesteście towarzyszu.
  • Odpowiedz