Wpis z mikrobloga

Czy banki itd. upominają się o aktualizację informacji o dowodzie osobistym jak upłynął termin jego ważności? Mojego właśnie kończy się, ale żeby wymienić u mnie w mieście to trzeba z samego rańca ustawić się w długiej kolejce i stracić pół dnia :/
W związku z tym, że goście z Ukrainy ubiegają się o PESELe to nie ma możliwości umówienia wizyty urzędzie. Generalnie mi ten dowód zwisa i mogę poczekać aż sytuacja się uspokoi i Ukraińcy uregulują pobyt, tylko pytanie czy ja mogę mieć z powodu nieważnego dowodu problem w postaci, że bank czy inna instytucja odezwie się po aktualizacje?
#banki #kiciochpyta
  • 33
@PonuryKosiarz: a to dziwne, sam rok temu zamawiałem dowód online, po 2 tygodniach dostałem informację że mam się stawić po odbiór, zrobili pobranie odcisków palców i dali nowy dowód. Co prawda różowa pół roku później już nie mogła zamówić swojego przez profil zaufany, ale zwaliłem to na ułomność systemów informatycznych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@evilonep: No mi się skończył. Przelewy stop, płatności stop, wszystko stop. Dygałem do banku autoryzować paszport, bo nowy dowód czekał w urzędzie, a wtedy trzeba się było umawiać tam z wyprzedzeniem przez pandemię. A ja cenię sobie spontaniczność xd
@evilonep: tak, upominają się. W Credit Agricole na przykład można to zrobić online

A jak oni później weryfikują ten dowód w ogóle? Przecież muszą to zrobić. Skoro idą z tym potem do urzędu to czemu nie mogą sami sobie tych danych pobrać tylko trzeba to gówno klepać? Jaki to ma sens? XD