Wpis z mikrobloga

Czy banki itd. upominają się o aktualizację informacji o dowodzie osobistym jak upłynął termin jego ważności? Mojego właśnie kończy się, ale żeby wymienić u mnie w mieście to trzeba z samego rańca ustawić się w długiej kolejce i stracić pół dnia :/
W związku z tym, że goście z Ukrainy ubiegają się o PESELe to nie ma możliwości umówienia wizyty urzędzie. Generalnie mi ten dowód zwisa i mogę poczekać aż sytuacja się uspokoi i Ukraińcy uregulują pobyt, tylko pytanie czy ja mogę mieć z powodu nieważnego dowodu problem w postaci, że bank czy inna instytucja odezwie się po aktualizacje?
#banki #kiciochpyta
  • 33
@evilonep: Nikt się nie upomina. Nawet pracodawca ma to w dupie. To tylko twoja i wyłącznie twoja sprawa. Najwyżej jak będziesz chciał podjąć trochę więcej kasy z konta, a trafi ci się upierdliwy ktoś to ci nie da, bo masz nie ważny dowód. Wymiennikiem dowodu jest paszport. A dowód osobisty możesz wyrobić w każdym jednym urzędzie gminy/miasta. Zadzwoń do swojego i zapytaj gdzie nie ma kolejek. Powinni ci udzielić informacji. W
@pi73r: dowód jest ważny 10 lat to nie trudno zapomnieć, że traci ważność. Ja swój widziałem na oczy pierwszy raz od kilku miesięcy wczoraj. Nie każdy ma potrzebę okazywania go regularnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krzysztof53647: Paszport nie jest zadnym "wymiennikiem" dowodu. Kazdy obywatel rp ma obowiazek posiadac wazny dowod osobisty i to jest podstawowy dokument.
@evilonep: A bo ja wiem. Moze mam dobra pamiec, ale caly czas mam w glowie gdzies fakt, ze nowy dowod mialem w 2016, wiec po sylwestrze bym sprawdzil, w ktorym miesiacu i sie zainteresowal ~~