Wpis z mikrobloga

Siemka. Auto to Audi AR B7 2.0TDI. Zmagam się z problem bicia, drgań na kierownicy przy prędkościach od 140 w górę. Do tej pory zrobiłem wszystkie wahacze, końcówki drążków, poduszki silnika, poduszka skrzyni biegów, jeden przegub wewnętrzny który miał luz. Zmieniałem koła z auta na którym takie problemy nie występują.
Ostatnio robiłem rozrząd i właśnie przegub wewnętrzny. Mechanik wspomniał że niedługo do wymiany będą hamulce. Dziś już mam komunikat na fisie o skończonych klockach. Możliwe że drgania mogą mieć coś wspólnego z hamulcami, tarczami czy innym elementem układu hamulcowego? Dodam że przy hamowaniu nie czuć żadnych wibracji.
Może ktoś jest w stanie mnie nakierować co warto sprawdzać dalej bo pomysły już się kończą i totalnie tracę przez to przyjemność z jazdy.

#mechanikasamochodowa
#audi #vag #motoryzacja
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bambrx: Zmieniłeś koła na tak samo źle wyważone, albo sprawdzasz na tej samej nierównej drodze. Daj koła do wyważania, niech sprawdzą czy felgi proste.
  • Odpowiedz
@Bambrx: słyszałem i rozkminiałem kiedyś teorię, że smar w osłonie przegubu przy niskich temperaturach może zastygać na postoju nierówno, rozpierdzielając wyważenie półosi na tyle, że dochodzi do wibracji. Długo to rozkminiałem w Touaregu, aż przyszła wiosna i problem minął, a potem go sprzedałem. Nie wiem, ale nie wydaje się to zbyt głupie. poduszki silnika sprawdzałeś? Rozumiem, ze przedni napęd nie quadryga.
  • Odpowiedz
@r5678: właśnie to jest moje pytanie. Czy bicie tarczy będzie odczuwalne w trakcie normalnej jazdy?
@a38v @ssto Co do kół które zakładałem na podmianke to są świeżo po odnowieniu z sprawdzeniem czy są proste itd.
Pierścieni centrujących nie używam bo felgi są Ori Audi
@dict poduszki silnika zmieniłem ale to przy okazji wymiany wahaczy go było słychać puknięcie przy zmianach biegów po opuszczeniu sprzęgła. Napęd przód.
Auto
  • Odpowiedz
@Bambrx moim zdaniem najpierw opony wyważenie z testerem drogowym, też borykałem się kiedyś z takim problemem i to pomogło. Tak to można pół auta wymienić, bo to może być wszystko najgorszy sort usterek zaraz po elektryce.
  • Odpowiedz