Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem ciekawą ofertę pracy na #malta. Konieczność wyprowadzki minimum na 2 lata. Nie mam zobowiązań (rodzina, kredyty, nieruchomości itp.) w kraju, ale obawiam się wyjazdu. Jak przekonać samego siebie, że zdecydowanie warto? (lvl 31, singiel, branża marketingowa)
#vejt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #623af5ba2291e1f02584bb41
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 125
@AnonimoweMirkoWyznania: Jedz! Najwyżej zerwiesz umowę i wrócisz. Tylko krowa nie zmienia zdania ;)

Byłem w tego Sylwestra na Malcie i się zakochałem! Połączenie kultury Włoskiej i Tureckiej, co ma bezpośrednie przełożenie w ich kuchni (pizza & kebab) oraz kobietach (są śliczne!).

Mały kraj wyspiarski wielkości Wrocławia, więc wszędzie masz blisko, ale tak naprawdę jedyne czego potrzebujesz to ich stolica: Valletta.

To z kolei przypomina mi połączenie włoskich miasteczek i górzystego San
elzevir - @AnonimoweMirkoWyznania: Jedz! Najwyżej zerwiesz umowę i wrócisz. Tylko kro...

źródło: comment_1648105535IJxFSuQHIGzUYlFYlPnYqa.jpg

Pobierz
Kolkon: Opie, nie słuchaj wykopowych "ekspertów" typu @pregunta czy @elzevir. Malta ładnie wygląda na zdjęciach i na tydzień wakacji. Ale żeby tam żyć...? Garść faktów: ceny nieruchomości jedne z najwyższych na świecie (jeśli nie jesteś milionerem eurowym zapomnij o własnym apartamencie czy tym bardziej domu) - w porównaniu z Maltą centrum Warszawy jest tanie, ceny prądu najwyższe w UE, mafia rządzi wszystkim (poczytaj o zabójstwie dziennikarki maltańskiej), latem upał nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale po co kupować coś własnego mieszkając tam przez 2 lata? To czy się opłaca zależy od tego ile będzie zarabiał. Proste. Osobiście sama rozważam taki wyjazd na Maltę, bo mam tam znajomych i zachęcają mnie, żebym do nich dołączyła. Jedyne na co się skarżyli to to, że rzeczywiście to małe miejsce. Jednym będzie to pasować, innym nie, ale moim zdaniem na 2 lata w zupełności wystarczy.
@AnonimoweMirkoWyznania tak. Powyższy ma rację. Woda na Malcie nie nadaje się do picia. Ciepła w zbiornikach na dachu. Nierzadko otwartych. Życie latem możliwe tylko po zachodzie słońca (chociaż tyle że zachodzi koło 18-19). Zdjęcia z Malty są zawsze nasycone do granic możliwości bo wszystko tam jest tak naprawdę wypłowiałe od słońca. Na tydzień, dwa wakacji jak najbardziej polecam, szczególnie Gozo, ale do życia? No #!$%@? bym nie chciał.
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli to branża gaming/e-comm to nawet bym się nie zastanawiał. Kiedyś się zastanowiłem i niestety nie wykorzystałem szansy. Praca w tej branży na Malcie to nie super sprawa. Pracujesz do 17 a potem lecisz na kitesurf. Żyć nie umierać
@AnonimoweMirkoWyznania: Większość ludzi (w tym ja) po takich wyjazdach stwierdza, że był to najlepszy okres ich w życiu. Dopóki to nie jest jakiś magazyn w Holandii czy budowa w Niemczech to nie ma się co zastanawiać tylko brać jak dają. Powodzenia
@AnonimoweMirkoWyznania: jedz, najwyżej wrócisz. Ja po wakacjach tam uznałam, że nie chciałabym wrócić, bo wyspa dla mnie za mała, nie lubię upałów (byłam w maju i źle się czułam), typowa kuchnia maltańska jest średnia. Ale to kwestia preferencji, bo przecież jeśli kochasz ciepło, sporty wodne czy odpoczynek na plaży to może być miejsce w sam raz dla ciebie. No i jakieś loty są przecież do PL czy innych krajów.