Wpis z mikrobloga

Powróciłem z Windows 8, Kubuntu 13 i Xubuntu 12 na Windows 7

#!$%@?, co za ulga.. Zapomniałem jak to jest pracować na systemie nie wymagającym bawienia się w terminalu, nie sypiącym się po każdym nowym sterowniku bądź kaflach wyświetlanych na połowie ekranu 24"

To ja - Twój syn marnotrawny Windowsie 7. Przepraszam że odszedłem - nie popełnię już tego samego błędu.. Dla własnej wygody.

Ale 300 zł poszło się #!$%@?ć..

#windows #linux #ubuntu #cozaulga #gorzkiezale
  • 68
@Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: Instaluję Ubuntu. Szukam w panelu opcji sterowników. Wyświetla się formułka: Dostępny nowy sterownik AMD

Klikam instaluj i czekam. Zainstalował i wszystko śmiga.

Wyłączam komputer po 10 minutach, wracam po prysznicu i próbuję włączyć.

#suchar

Co znaczy rozwinięta nazwa KUbuntu?


Co znaczy samo słowo Ubuntu?

@11mariom: no to stacjonarke. Co za różnica? AMD zatrudnia trzech programistów do pisania sterowników na linuksa, więc gdzie tu wina Ubuntu? Na otwartych sterach mu komputer działał. Ale bóldupi, bo 3 stówki wywalił na ósemkę. Dobrze mu tak haha :D
@11mariom: Mógł postawić fedorę, ma start dobra, albo debiana stable i minimum znajomości terminala, kto to widział na linuchu przez ubuntowe ścierwo sterowniki instalować. Dziwne, jakby na ubu coś działało po update/instalacji z okienek :D

@Windmark catalyst jest ok, jak sie go umie postawic, czyli terminal jednym slowem.
@bodzio_pl: no, jak dobrze pamiętam to ten ich skrypt/program/whatever nigdy nie działał dobrze :D Nawet z nvidią dawien temu miałem problemy jakieś. Najgorsze właśnie takie systemy, które myślą, że wszystko robią same a później się sypie i hejty na necie.

@11mariom: Dystrybucje zdatne do użytku : arch,debian,gentoo,slack,fedora,centos bo trzeba samemu porobic zeby dzialalo.

Ja jakos recznie instalowalem catalysty na moim pierwszym ubuntu, debian i arch maja w repo tylko tam trzeba pare rzeczy recznie skonfigurowac ;)
@Windmark: Sugerujesz że dostałbym laptopa z I5-3570K(kręconym na 4,5GHz x4), HD 7850, 8GB RAM 1600MHz, pojemnością dysków 4TB w raidzie0 i 0,5TB ssd także w tym raidzie z preinstalowanym ubuntu?

Złożyłem komputer żeby grać i go używać, nie naprawiać co dzień. Ubuntu to był błąd z mojej strony i krzywdzenie tego sprzętu.

Nigdy więcej.
@bodzio_pl: no trzeba, tylko moje gentoo teraz się ogranicza do:

eix-sync && emerge -NuDav world
:D

Poza tym nic nie tykam, bo po co. :)

Heh, co mnie bawi to dla windowsów trzeba duże ssdeki, ja moge mieć takiego 8GB i zmieszczę system (jakby portage wypieprzył na inną pratycję) :P