Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
No dobra mirasy, przesiedziałem z bratem niedzielę przy kawie i dyskutowaliśmy na tematy także ekspresów.
Doszliśmy do wniosku, że krupsy i jury są nie do pobicia, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości, a co do mitycznego grzyba, to krupsy są nawet lepsze od jury, bo mają mniej miejsca na odpady kawy i wodę dostarczaną bezpośrednio do ubitej porcji.
Mogę się lać na gołe klaty broniąc rozwiązań technologicznych krupsa, poza decyzjami o sztucznym ograniczaniu ilości przepisów na jeden model.

Możecie zadawać pytania, wydaje mi się, że jestę ekspertę, na to co już przerobiłem i naprawiłem w swoim hobbistycznym czasie.
Nie jestem serwisantem po szkoleniach, do wszystkiego doszedłem sam metodą prób, błędów, obserwacji i straconej kasy ¯\_(ツ)_/¯

Mój aktualny ekspres, dla zasięgów ( ͡º ͜ʖ͡º)

#krups #kulkoweekspresy #ekspresdokawy #kawa
Pobierz Kulek1981 - No dobra mirasy, przesiedziałem z bratem niedzielę przy kawie i dyskutowa...
źródło: comment_1647887471nfF6ubqOHs5BDjo50XFAch.jpg
  • 42
I jego zabrudzenie mogłoby powodować objawy jak wyżej ?


@Dirge91: jak najbardziej, jak się przyjrzysz lancom do spieniania w ekspresach kolbowych to one też mają takie dziurki a ich zapchanie może uniemożliwić poprawne spienianie, nawet w instrukcjach to piszą. Do czyszczenia możesz ewentualnie użyć strzykawki z igłą i skierować wodę pod ciśnieniem centralnie w dziurę