Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego część ludzi nie chce kupować samochodów z silnikiem diesla? Od miesiąca pracuję w komisie (trochę z przypadku, robota na przeczekanie i znaleziolenie czegoś lepszego) i codziennie słyszę od kilku potencjalnych klientów taki mniej więcej tekst: żadnych diesli, tylko benzyna. Wstyd mi zapytać przełożonego, bo teoretycznie powinienem to wiedzieć (trochę "podkręciłem" CV)? Czemu zauważalna grupa ludzi nie chce kupować aut z silnikami na ropę?
#motoryzacja #vejt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62385425aa6ba135ae4e0d90
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo diesle opłacają się tylko dla dużo jeżdżących ludzi na trasach - wtedy są mało awaryjne i ekonomiczne. Dla większości ludzi - dojechać 5
Km do pracy i do marketu - diesel wyjdzie drożej w zakupie, eksploatacji oraz będzie bardziej problematyczny.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ponieważ diesel który ma 10 lat (całkiem świeże auto) to już stary diesel który za chwile będzie miał wtryski do wymiany ( chore ceny) Turbo do regeneracji która rzadko działa jak trzeba i sporo pomniejszych tematów
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w klasycznym, zwykłym benzyniaku nie masz dwumasy, której naprawa jest droga, nie masz naprawy drogich wtryskiwaczy, brak filtra DPF, który trzeba wypalać, a jego wymiana jest kosztowna, brak turbiny która też lubi się zepsuć i drenuje portfel, spalanie Pb i ON jest w sumie podobne, większość kierowców robi po 15k km rocznie, czas nagrzania się diesela w zimie to ~15 km, a większość ludzi robi "podjazdy" na trasach rzędu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Teraz najbardziej poszukiwane są wolnossące benzyny, bo je idzie zagazować i mają mało potencjalnych drogich usterek. Są też zazwyczaj w lepszym stanie bo jako nowe nie kupowali ich ludzie co robią duże przebiegi. Używany diesel to skarbonka bez dna, a potencjalnych zalet obecnie brak.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak już wyżej napisali, teoretycznie możliwe droższe usterki niż w wolnossącej benzynie, ja dodatkowo nie lubię tego klekotu i niskich obrotów maksymalnych (mam też motocykl sportowy i 14k obrotów to jest to :) ). Zaletą doładowanego diesla nad zwykle wolnossącą benzyną za to jest to, że dobrze idzie już z dołu a benzyna lub benzyna z gazem bez turbo ze swoimi 200 Nm to najczęściej muł.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: większość pewnie mało jeździ, więc disel im kompletnie niepotrzebny. A część pewnie nie chce disela, bo nie i c--j. Jak z LPG, wolem płacić 2x więcej, ale LPG nie założem, bo gaz to do zapalniczek.
  • Odpowiedz