Wpis z mikrobloga

@kacpervfr: zakończyć propagandę, że studia to konieczność... Już powoli się to dzieje, ale z drugiej strony skończenie czegokolwiek daje mentalny status, że ktoś "mądry, bo dyplom zrobił"
I może w końcu podnieść wymagania, szczególnie uczelnie ze swojej strony wobec kandydatów, ale to by oznaczało zabicie kury znoszącej złote jaja
@moll: egzaminy wstępne nic nie dadzą bo nadal będzie tyle samo miejsce a uczelnie bardzo chętnie je zapełnią
@p4wl: jesteś wyjątkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) problemem jest to że że jest więcej osób zarabiających tyle po studiach niż bez.
Jak ja kocham słuchać że studia są niepotrzebne a argumentem jest to że ktoś skończył jakąś politologię i #!$%@? na produkcji xD


@kacpervfr: Bo 80% kierunków faktycznie nic nie daje, to czysty biznes dla uczelni. Jak semestr jakiejś politologii czy innej europeistyki kosztuje tyle, co informatyka czy fizyka to nie mam pytań czemu to robią.
@kacpervfr: bo studia są po to, żeby się wybawić, nauczyć funkcjonować w szerszym społeczeństwie jako jednostka, stworzyć sieć kontaktów i dodatkowo pogłębić wiedzę w wielu dziedzinach - a potem bez problemu znaleźć pracę dla klasy średniej w jakiejś korpoklearnii. No ale według wykopków, jeśli nie pójdziesz po gimbazie do „zawodówki”, a potem nie skończysz jako obrabiacz metali w fabryce azbestu, to jesteś idiotą i nie znasz życia. ( ͡° ͜
@kacpervfr: Zrobiłem magistra na kierunku inżynierskim i to z wyróżnieniem w TOP3 uczelni technicznych w tym śmiesznym kraju. Pracuję w zawodzie z nazwy tego kierunku i mogę tylko powiedzieć, że nic z tej wiedzy ze studiów mi się w życiu nie przydało i w momencie gdy się zatrudniałem nie wiedziałem nawet absolutnych podstaw. Tyle są warte te studia w tym chlewie. Sam papier.
A na pewno nie jest potrzebna takiej masie które corocznie je kończą


@Bumelante: Mi były potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez tego gówno kierunku faktycznie bym #!$%@?ł na produkcji, a tak to przynajmniej jebię w sklepie i mogę pisać głupoty na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

imo zawsze się trochę inaczej patrzy na CV gdzie ktoś ma napisane wykształcenie wyższe niż średnie


@