Wpis z mikrobloga

"Moja dusza należy do Polski" - Jest to opowieść o niezwykłym Holendrze, Ericu van Tilbeurgh'u, który jest posiadaczem największej na świecie prywatnej kolekcji poświęconej Polskim Siłom Zbrojnym na Zachodzie. Kolekcjoner opowiada o operacji Market Garden, czyli bitwie o Arnhem, w której brali udział Polacy z Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego. Dzięki Ericowi, który odnalazł odpowiednie dokumenty holenderska królowa Beatrix, po latach - w 2006 roku - odznaczyła Polaków najwyższym odznaczeniem wojskowym za udział w tej operacji.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#historia #ciekawostkihistoryczne #polska #wojskopolskie #ciekawostki #wojsko #iiwojnaswiatowa #drugawojnaswiatowa #2wojnaswiatowa #holandia #artefaktnadzis #kolekcja #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent
Zwiadowca_Historii - "Moja dusza należy do Polski" - Jest to opowieść o niezwykłym Ho...