Wpis z mikrobloga

Czy wiecie że

Art.  96. Kodeksu rodzinnego:

Rodzice wychowują dziecko pozostające pod ich władzą rodzicielską i kierują nim. Obowiązani są troszczyć się o fizyczny i duchowy rozwój dziecka i przygotować je należycie do pracy dla dobra społeczeństwa odpowiednio do jego uzdolnień.

W ładniejszych słowach opisuje, że:

Zróbcie sobie dziecko aby miał kto pracować w fabryce smrodu a później zginąć na wojnie albo coś...

#antynatalizm #dzieci
  • 43
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zerero: widzę poziom tutaj profesorski. Czyli po prostu jesteś tchórzem i zakładasz, że jedna tragedia czy zła rzecz, która teoretycznie może się przytrafić przysłoni całe piękno życia?
Dlatego pytałem jak wygląda wasze życie, że prezentujecie takie poglądy.
@jasha: Może spróbuj obalić filozofię antynatalistyczną, a nie będziesz każdego życie sprawdzał? A no tak brak argumentów. Nie jestem tchórzem: zatrzymuję krąg cierpienia, nie gram w ruletkę czyimś życiem i nie boję się, że nikt ma starości mi szklanki wody nie poda, czyli typowego powodu natalisty do rozpłodu. Fajnie to tak być odważnym, gdy ryzykuję się kimś innym, a nie sobą. Ludzie walczący oraz ofiary rodzin ma Ukrainie na pewno teraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galek: zasadniczo poglądy są kształtowane przez osobiste doświadczenia, także skoro mówisz o cierpieniu to widać #!$%@? Ci się wiedzie, bo nie każdego życie jest cierpieniem, a jeśli zdarzają się źle chwilę czy okresy to te trudności przezwyciężają. Koniec dyskusji, uga buga xd