Wpis z mikrobloga

@kopawdupeswiniom: haha, płodność i tak mocno zaniżona, ale mimo wszystko nie chciałabym sterylki, potem całe życie na hormonach. Miałam koleżankę co miała to samo co ja, tylko o wiele gorsze i musieli jej wyciąć wszystko, nigdy nie rozpaczała nad tym, że nie ma dziecka (a ma teraz 47 lat, operację miała jakoś 12 lat temu), za to wkurza ją pilnowanie się z tymi hormonami, z tym że nie może sobie pozwolić
  • Odpowiedz
BTW: czy kobiety które nie miesiączkują przez blokery, mogą mieć meunopauzę? xD Bo z koro jajeczko się nie uwalnia w trakcie miesiączki, tzn że siedzi dalej w jajniku


@Rad-X: Nie jestem lekarzem, ale coś na te tematy wiem. Antykoncepcja hormonalna blokuje owulację, przez co jeśli używa się jej latami, a potem odstawi, dochodzi często do turboowulacji, gdzie uwalnianych jest dużo jajeczek na raz, dzięki czemu łatwiej jest zajść w ciążę po
  • Odpowiedz
  • 2
@Sandrinia ja mam guza 7 cm na tarczycy i biopsja wykazała zmianę łagodna. Jednak operacja mnie nie minie. I wykryty przypadkowo. Gratulacje, bo wiem co to znaczy czekać na wyrok..
  • Odpowiedz