Wpis z mikrobloga

popieranie cpk to klasyczna zagrywka pod wyborców.


@tomekruslan: Przecież więcej wyborców nie chce CPK, więc chyba jest wręcz przeciwnie?

konfa jest wrogiem zbiorkomu a jej politycy bronią samochodozy


xD Jest bardzo daleka droga od bycia przeciwnym zakazowi aut spalinowych do wroga zbiorkomu. Niezłe odklejki tutaj macie.
Czyli ja też jestem wrogiem zbiorkomu, bo jestem przeciwny zakazowi aut spalinowych od 2035?
A może jestem jeszcze przeciwnikiem energii atomowej, bo jestem przeciwko zakazowi
  • Odpowiedz
@Xefirex: Nawet gdyby wziąć tuskową prognozę łącznego kosztu 600 mld (ofc z rozbudowaną częścią kolejową, bo lotnisko to pewnie 10% tej kwoty), to na 10 lat daje to po 60 mld rocznie. To mniej niż koszt 800+.

A jak Konfa by to sfinansowała? Biorąc pod uwagę jasny cel inwestycyjny, dałaby pewnie radę przekonać wyborców, że warto zaciągnąć na takie coś dług publiczny. Oczywiście o ile nie udałoby się jej zastąpić podatków
  • Odpowiedz
  • 15
@JestesUpani ale konfa w swoim programie chciała tylko zabrać socjal Ukraińcom, nie było innego punktu dotyczącego socjalu w ich programie do sejmu 2023. To są grosze.
Konfa to populisci, bez planu, bez potrzebnych umiejętności i wiedzy do przygotowania najprostszej ustawy.
  • Odpowiedz
  • 21
@Chris_Karczynski no tak, Konfa jest po prostu przeciwko wszystkiemu co zrobi rząd. Nie ma własnych poglądów i mogą zmienić się o 180 stopni, jak tylko rząd zrobi coś co pasowało by do ich aktualnego widzimisię (słynne koalicja nie ruszy w pisowców vs leave pisowców alone)
  • Odpowiedz
  • 6
@JestesUpani łącznie z obniżka podatków i ich "planem" na obniżenie kosztów - bylibyśmy łącznie 190mld na minus. Nic za to nie zbudujesz, a pogrążysz państwo w chaosie. To jest polityka konfederacji.
  • Odpowiedz
  • 3
@JestesUpani to pomysł jak źle by było, gdyby dołożyć do tego kolejne 190mld zł zapowiadane przez konfe? Wy konfiarze nie rozumiecie, że najpierw obniża się koszty, a dopiero potem przychody, a nie na odwrót? Oprócz braku inwestycji miałbyś całkowity brak usług świadczonych i finansowanych obecnie przez samorządy. Obyście nigdy do władzy nie szoli, bo państwo skończy gorzej niż wszystkie kraje 3 świata.
  • Odpowiedz
Przecież więcej wyborców nie chce CPK, więc chyba jest wręcz przeciwnie?


@Chris_Karczynski: 51% więc jednak większość. Generalnie projekty infrastrukturalne to domena partii centrowych i prawicowych więc w ich elektoracie pewnie więcej. Niesłusznie zresztą- tylko polska lewica sama się zamknęła w pułapce kwestii ideologicznych i tylko partia Razem się wyłamuje i popiera CPK.
  • Odpowiedz
Konfederacja chcę budować cpk


@Xefirex: Z tego co kojarzę to stanowisko jednego z liderów konfederacji jest na nie. Uzasadniał to tym że CPK to tajny bunkier żydów z Izraela.
  • Odpowiedz
Konfa jest po prostu przeciwko wszystkiemu co zrobi rząd.


@d_garm: przecież konfa ma wiele wspólnych poglądów z obecnym rządem np. wzrost kwoty wolnej do 60k czy dwunastokrotności minimalnej, albo dobrowolny zus dla przedsiębiorców, ryczałtowa składka dla przedsiębiorców, PIT płatny dopiero po otrzymaniu pieniędzy na konto, zniesienie podatku Belki i pewnie jeszcze wiele innych postulatów ze 100 konkretów na pierwszych 100 dni.
  • Odpowiedz