Wpis z mikrobloga

@TheSilentEnigma: Przytłaczająca większość zawsze popiera integralność państw. Wyjątki są kiedy państwa to sztuczne twory i są ze sobą w ciągłej walce i dochodzi przez to do zbrodni i konfliktów. Tutaj coś takiego nie miało miejsca. Jeszcze. Gdyby miało to ludzie by popierali odłączenie Krymu. Ukraina została Ukarana przed popełnieniem przestępstwa i najpewniej nigdy do niego by nie doszło.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: No, to 72%. Ale nawet post wyżej jest taki co twierdzi inaczej, widzę też tam wyżej prawi 1k plusów wg. których te dwie sytuacje to "zupełnie co innego". Nie chcę się bić o liczby, ale ludzi którzy są niekonsekwentni w kwestii Krym - Kosovo nie brak, wystarczy przescrolować dyskusję w górę.
  • Odpowiedz
te dwie sytuacje to "zupełnie co innego".


@TheSilentEnigma: Bo jest. Co ma to że wykopki popierają serbskie kosowo do tego że to inna sytuacja niż Krym?
Ty twierdzisz że taka sama?

Wcześniej pisałeś że wykopki to hipokryci bo popierają ukraiński Krym a serbskiego kosowa nie. Okazało się że się jebnąłeś. Bo popierają też serbskie kosowo. I co teraz całe twoje założenie przyczyna posta nie mają sensu prawda?
  • Odpowiedz
Serbów #!$%@?ć razem z Putinem


@TheSilentEnigma: To jest nowa opinia z czasu tej wojny 'jesteś z nami albo przeciw nam'. Przecież do wojny wykop uwielbiał Węgry. Kosowo nie ma tu nic do rzeczy.

Nie uważam jednak by kwestia ta w jakikolwiek sposób wpływała na prawo mieszkańców Krymu do samostanowienia, podobnie jak na prawo mocarstwa do interwencji. W świetle prawa międzynarodowego jak i lokalnego, zarówno w przypadku Kosowa, jak i Krymu
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: Różnica jest też taka że interweniowało zanim była taka potrzeba. A w Kosowie po dopuszczeniu się zbrodni przez Serbię.
Pisałem już o tym ze dwa razy powyżej. To tak samo jakby cię zamknęli za gwałt bo masz #!$%@? albo za gwałt faktycznie po gwałcie. Jest różnica?
Także czy była prośba Krymu o interwencje międzynarodowych sił zbrojnych?
Ostatnie czy NATO anektowało Kosowo?

To są trzy
  • Odpowiedz
Różnica jest też taka że interweniowało zanim była taka potrzeba.


@masz_fajne_donice: O tej potrzebie to już pisałem wyżej, cytuję:
<>

Rozumiem, że tak to ma wyglądać za każdym razem, inaczej zdanie lokalów się nie liczy? By zyskać prawo do samostanowienia trzeba najpierw zebrać
  • Odpowiedz
Jeśli Kosowo jest niepodległe, to znaczy, że może przyłączyć się do dowolnego innego kraju. Chyba, że nie jest niepodległe? NATO nie anektowało Kosowa (wielu Serbów pewnie by z tym dyskutowało), bo nie jest państwem i nie oczekują tego obywatele Kosowa.


@TheSilentEnigma: Mówiliśmy o różnicach a to są różnice a nie co mogło a co nie mogło.

Rozumiem, że tak to ma wyglądać za każdym razem, inaczej zdanie lokalów się nie liczy? By zyskać prawo do samostanowienia trzeba najpierw zebrać komisyjny #!$%@??

Mówiliśmy o różnicach a to są
  • Odpowiedz
@kaaban: Była ale nie jako państwo. Albańczycy są starszym ludem od Serbów. Ich język wywodzi się z języków ludów, które były tam wieki przed Słowianami. Mają też inne geny. Problemem tej dyskusji jest po prostu absurd zarówno tego co przedstawiłem jak i argumentów serbskich w sporze o Kosowo. Każda strona odwołuje się do czasów tak dawnych, że wtedy nie istniało nawet pojęcie nowoczesnego narodu. Większym sporem wówczas były sprawy religijne
  • Odpowiedz
Zajęcie Krymu to po prostu aneksja nie maja analogii z dążeniem do autonomii przez Kosowo. I tyle. Możesz nie odpisywać bo i tak jesteś na czarno już - napisałem co mogłem ale naprawdę widzę że mam do czynienia z kimś kto bardzo słabo interpretuje historię a czas jest ograniczony nie ma co go marnować.


@masz_fajne_donice: Podstawową różnicą jest ta, między skutkami, a przyczynami, zwłaszcza pierwotnymi. Do momentu postawienia żądania niepodległości
  • Odpowiedz
w kosowie obce państwo nie zwoziło swoich obywateli ani nie przekupywało miejscowych anulowaniem spłaty kredytów aby wygrać plebiscyt, nie wspominając o jego fałszowaniu


@ShadyTalezz: a jaki był wynik plebiscytu w sprawie niepodległości Kosowa? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) xD
  • Odpowiedz