Wpis z mikrobloga

@WatchYourBack: Znasz kogoś kto stoi w kantorze po duże kwoty? No ja nie, ale mam trochę znajomych, którzy maja dużo USD. W kantorach wymieniają bo się nasłuchali, że jak ruskie wjadą to w Niemczech nic nie kupią za złotówki.

Więcej ludzie biorą na urlop za granice gotówki niż to co było ostatnio wymienienie.

Sam stoisz w kantorze po np 10k USD?
No ja nie, ale mam trochę znajomych, którzy maja dużo USD. W kantorach wymieniają bo się nasłuchali, że jak ruskie wjadą to w Niemczech nic nie kupią za złotówki.


@ostatniwrankingu: Dla kogo drobne, dla tego drobne - jak ktoś wymieniał 500 złotych na dewizy, to raczej nie były takie drobne bo by się nimi nie emocjonował, prawda?
@ostatniwrankingu ale co ty próbujesz udowodnić to nie wiem. Że dużo ludzi wymieniało, ale małe kwoty? Może tak, może nie, nie mam danych żeby to potwierdzić.

Strzelam, że obywateli, którzy w ciągu roku wymienią co najmniej 1k EUR/USD jest jakiś procent, pewnie mniej niż 2-3% społeczeństwa. Tacy ludzie nie stają w tych kolejkach, za to tłumnie ustawiają się ci z pozostałej puli i chcą wymienić, bo w telewizorku powiedzieli, że drogo.

Glapcio
@Szkodzik: umocni się kosztem ludzi którzy stracą mieszkania i domy ale to ryzyko które można zaakceptować. Lepiej wkurzyć 20% niż 80% społeczeństwa wysokimi cenami. Te 20% zamkniemy im mordę tarczami jak feankowcom byle utrzymać się przy korycie.