Wpis z mikrobloga

Trzęsiemy dupami gdy za naszą granicą mordowani są cywile. Mam gdzieś to że Ukraina nie jest w NATO, atak Rosji był niczym nie sprowokowany i powinniśmy zareagować a nie pozwalać na zbrodnie wojenne.
Mamy nauczkę z drugiej wojny światowej, obudzimy się gdy zginie milion Ukraińców? Jest mi wstyd że patrzymy jak szaleniec morduje zwykłych ludzi takich jak ja i Ty.

#ukraina #wojna #rosja
  • 110
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mrbimbek: Też mnie to wkurza ale tak działa świat, biznes i polityka.
Przeczytaj sobie historie wojny w Bośni i Sarajewa który rok czy więcej był ostrzeliwany, a snajperzy bez skrupułów zabijali cywili. Ile czasu trwało by przerwać wojnę w Bośni? Żadna ze stron nie posiadała broni atomowej, a przerwanie konfliktu zajęło chyba lata.
@Mrbimbek: @elukubracja_depresji: Ja tam zawsze miałem polewe z ludzi którzy stwierdzili że Francja i Anglia nas zdradziły podczas gdy tak naprawdę wypowiedzieli oni wojnę Niemcom, będąc świadomymi konsekwencji tej decyzji. Teraz my jesteśmy w takiej samej sytuacji co ta Anglia i Francja, powiedziałbym nawet że o wiele lepszej bo mamy za plecami USA. Szczerze mówiąc sądze że gdyby nawet Polska striggerowała jakoś ten konflikt to USA by pomogło, reszta NATO
@Rafaello91: NATO powinno wyhodować jaja, mamy broń atomową i należy dać jasną deklarację że jakakolwiek próba użycia tej broni przez Rosję będzie się wiązała z takim samym odzewem. Patrzymy jak każdego dnia mordowani są cywile, ale to nie tylko bomby, to też brak leków oraz brak dostępu do służby medycznej, brak żywności oraz wody.
Rozmawiałem wczoraj z Ukrainką która 6 dni spędziła z małym dzieckiem w bunkrze, jej mąż i syn
@Mrbimbek: Ja sądze że wojska konwencjonalne NATO mogłyby t zakończyć na terenie Ukrainy. Jeśli Putin użyłby bomby atomowej mógłby zabić sporo swoich żołnierzy, a tego nie przykryłaby w Rosji nawet propaganda. Dopóki NATO nie weszłoby na teren Rosji nie byłoby usprawiedliwienia na użycie atomu.
@Rafaello91: najważniejsze pytanie w tym temacie to to, czy Putin ma na tyle władzy by móc użyć tego atomu, nie on go odpala a osoby które są również za to odpowiedzialne chyba mają jakieś rozeznanie sytuacji która będzie miała miejsce po użyciu takiej broni
@Mrbimbek: Łolaboga pomuszmy im bo tam gino ludzie (,)

Ty chyba idealisto nie kumasz co to są długofalowe skutki decyzji podjętych pod wpływem emocji. Polityka szczególnie w czasie wojny wymaga przemyślanych decyzji a nie pójścia w bój na pałę. Nie wiesz jeszcze jak się zachowa NATO, nie masz pojęcia w jakim stanie mamy armię i czy podoła, nie do końca wiadomo czy Putin nie użyje atomu itp.