Wpis z mikrobloga

Trzęsiemy dupami gdy za naszą granicą mordowani są cywile. Mam gdzieś to że Ukraina nie jest w NATO, atak Rosji był niczym nie sprowokowany i powinniśmy zareagować a nie pozwalać na zbrodnie wojenne.
Mamy nauczkę z drugiej wojny światowej, obudzimy się gdy zginie milion Ukraińców? Jest mi wstyd że patrzymy jak szaleniec morduje zwykłych ludzi takich jak ja i Ty.

#ukraina #wojna #rosja
  • 110
  • Odpowiedz
@sylben: śmieszne tak? A jest tez śmieszne kiedy używa się go w stosunku do polityków, policjantów, służb, służby zdrowia? Czy traktujemy to wybiórczo i od ww mamy prawo wymagać, a od wojska nie xd. Nie jestem zwolennikiem angażowania polskiej armii ale jeżeli by się tak stało to żołnierz po prostu wykonałby swoją prace za która dostaje wynagrodzenie i jest przeszkolony. używanie argumentu TO IDŹ I WALCZ, w stosunku do cywila
  • Odpowiedz
@ddes: jeżeli tak by się stało to tak, ale nie ma powodu, żeby tak było. a przecież policjanci, politycy itd. działają u nas w kraju? xD
  • Odpowiedz
Rakiety nie polecą na Polskę, Litwę i Estonię. Zero zagrożenia atomowego. Trzeba ratować ludzi dając zabić innych ludzi.


@BlueGryf: Popieram, w następnej kolejności pozwólmy Putinowi zająć też Litwę, Gruzję i Polskę, bo jak mu nie pozwolimy to jeszcze się zezłości i zacznie wojnę atomową :( Trzeba dawać mu się szantażować i przejmować kolejne kraje ze strachu bo chlip chlip a co jak pan Putin będzie zły, chcesz mieć tu wojnę
  • Odpowiedz
jeżeli tak by się stało to tak, ale nie ma powodu, żeby tak było. a przecież policjanci, politycy itd. działają u nas w kraju? xD


@sylben: ale przecież np. piloci latają do innych krajów i tam pracują, np. strażacy z misją jechali do szwecji, żołnierze z polski lecieli z misją do iraku by tam walczyć, co to jest za bzdurny argument ze żołnierz ma bronić tylko kraju w jego granicach?
  • Odpowiedz
@Zerp: pojechanie na wojnę za nieswój kraj to nie to samo co gaszenie pożaru. jakby byli w nato i wysłanoby żołnierzy to powinni walczyć, ale rozumiecie, że siedzi sobie typ przed monitorem i pisze, żeby natychmiast wysłać żołnierzy walczyć za kraj, którego nawet nie ma w sojuszu? a drugi mi pisze, że nie płaci na nich podatków żeby obijali się w koszarach
  • Odpowiedz
@sylben: ale zrozum ze w przypadku przegranej ukrainy wojna wcale sie nie skończy, polska dalej bedzie krajem tranzytowym dla 10tek milionow ukraińców oraz bedziemy zapleczem do ataków na okupowane tereny przez rosje, powinno nam bardzo zalżeć zeby konflikt został zakończony z #!$%@?ą ukrainą

to czemu się tak rwiesz do walki? Jesteś chętny na wojnę bo wiesz że sam nie będziesz zabijać i umierać?


@create_can: nigdzie nie napisałem ze
  • Odpowiedz
Ty chyba idealisto nie kumasz co to są długofalowe skutki decyzji podjętych pod wpływem emocji. Polityka szczególnie w czasie wojny wymaga przemyślanych decyzji a nie pójścia w bój na pałę


@LubieChleb: No i dlatego zachód dał wymordować Polaków podczas II WW. Dobrze zrobili. Przynajmniej byli racjonalni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pianinka: Trzeba działać ale nie dawać się wplątać w wojnę, no sorry jeśli naoglądałaś się filmów i myślisz, że w 2 dni zdobędziemy Moskwę. Mam nadzieję, że w przypadku wojny będziesz w pierwszej linii natarcia albo chociaż opatrywać rannych cywili w większych miastach, a nie będziesz kierować się w stronę zachodniej granicy.

Nie znam Cię ale znam ludzi używającej podobnej retoryki jak Ty. W internecie napinają muskuły i proponują zrobić
  • Odpowiedz
@ethics: Czy ja napisałem, że NATO sobie nie poradzi? Jest duża szansa na to, że wygralibyśmy konflikt ale nie zwracasz uwagi na koszty wygranej. Jeśli myślisz, że Rosja będzie biernie patrzyć na to jak przekraczamy ich granicę to musisz być bardzo naiwnym człowiekiem. Puszczą to co mają na najbliższe kraje NATO po czym sami upadną.
  • Odpowiedz