Wpis z mikrobloga

@rkore ostatnio szukałem roboty w Niemczech przez agencję i nie wiem co robiłem nie tak ale żadna agencja do mnie nie oddzwoniła... A szukałem chyba 1,5 miesiąca. Wysłałem CV do agencji w Holandii pracę znalazłem w przeciągu tygodnia... Zauważyłem że agencji wymaga samochodu aby dojechać do pracy, chyba nie mają takiego rozwiązania jak no agencje w Holandii gdzie na lokacji jest osobą która robi za szofera dla innych... Ogólnie wolałbym Niemcy już
@Icon_of_sin: https://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_budownictwa_spo%C5%82ecznego
swietna opcja zeby dostać chate na wynajem bez #!$%@? sie z rynkiem wynajmu. to sa takie regionalne organizacje, nie wiem z czego finansowane ktore organizuja konkursy na mieszkania do wynajmu. wystarczy miec zajebiscie przecietne zarobki, stala prace zeby dostac prawo do wynajmu mieszkania na ktorym oni nie robia kasy (u mnie czynsz to 500 zl reszta to rachunki). nie musisz #!$%@? sie z zadnym wlascicielem i mozesz traktowac jak
@Icon_of_sin: w mojej sytuacji tak dlugo az nie mam dzieci to nie widze potrzeby brania kredytow na mieszkanie, to wydaje sie strasznie glupie bo wszystko co potrzebuje zapewnia tbs, wynajmowanie to tez mega slaba opcja, nie dosc ze przeplacal bym pewnie z tysiaka to jeszcze musial bym sie #!$%@? z wlascicielem. tez o tym nie wiedzialem ze takie cos jest i jak by tego nie bylo to bym tez chyba sie
@dobrowolskii: A w łeb byś dostać nie chciał? 3.3k netto here co prawda na okres próbny a potem pewnie z 4.4K netto :v

@Icon_of_sin: to już lepiej pouczyć się trochę nt giełd i inwestowania, czy też może policzyć zwrot % z koparek krypto i wziąć na nie kredyt - opłaca się to do około 6-7%.
@ratty: no sąsiadów mam słabych ale mieszkanie dostałem świerzo wyremontowane, nikt tu wczesniej nie mieszkał, myśle ze z czasem patoli będzie coraz mniej. ogolnie to patologi trudno jest dostać takie mieszkanie, patola ktora jest tutaj ma te mieszkania zupelnie inaczej zdobyte