Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że jeszcze tydzień-dwa i sytuacja wymknie się spod kontroli. Ruscy ostrzelają konwój NATO na Ukrainie, jak to zapowiadają, NATO odpowie, jak to zapowiada. Rosjanie ostrzelają terytorium Polski rakietami, NATO ostrzela terytorium Białorusi. Co będzie dalej? Pełnowymiarowa wojna światowa, wojna atomowa i zagłada półkuli północnej, czy może tylko wojna NATO-Rosja na terytorium Polski i kompromisowy pokój? Dla Polaków to już wszystko jedno, mało kto tu przeżyje. Dziwi mnie bardzo, że w Polsce większość chce eskalacji i wejścia NATO do wojny, jakby nie wiedzieli, że oznacza to wyniszczenie przede wszystkim naszego kraju.
Z drugiej strony jak ci mongolscy hitlerowcy podbiją Ukrainę, pewnie i tak będą chcieli spróbować zmierzyć się z NATO i zrobią to na terytorium Polski. Owszem, rosyjskie siły lądowe to parodia wojska, ale artyleria i siły nuklearne już nie. Dzisiaj przeszedłem się przez miasto w którym mieszkam ze świadomością, że w optymistycznym scenariuszu dopiero za kilka lat zostanie zniszczone z powodu absurdalnych imperialnych idei rosyjsko-mongolskiego podnarodu.
Nie chce się nic planować, nic robić, o nic starać, bo po co? Zbudować dom, żeby został zaraz zniszczony? Nic nie warte to wszystko. Czasami myślę, że lepiej było dla Polski poprzestać w 1989 r. na statusie Finlandii, byłoby to bezpieczniejsze niż bycie krajem frontowym NATO. A jeszcze zaraz zostanę nazwany onucą bo boję się zniszczenia swojego kraju.

#wojna #rosja #ukraina
  • 56
@lucynek12: Powiedzieli oficjalnie że atak na transporty zostanie uznany za powód do zadziałania artykułu piątego.
@epll: No ruska swołocz na Ukrainie jest w stanie niszczyć miasta rakietami nawet daleko od linii frontu. Na terytorium Polski jest 3 miliony natowskich żołnierzy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@epll: nie bardzo rozumiesz (choć mam nadzieję, że to ja się mylę) - w pewnym momencie ruscy mogą być tak zdesperowani, że uznają że skoro nie mają nic do stracenia to rzucą się na Europę żeby do reszty zniszczyć swój kraj. Nie zaatakują Europy żeby zniszczyć ją tylko żeby spalić własny kraj i móc mówić wszem jaki zachód jest zły.