Wpis z mikrobloga

Iran wystrzelił rakiety i nie trafił żadnego celu.


Hej, ktoś też uwaza, że ogólnie jest to niesamowicie dziwne? USA chce od Iranu ropę, czyli chce znieść przynajmniej część sankcji, a Iran zamiast się cieszyć, atakuje? Bo według mnie - już Rzymianie to wiedzieli - is fecit, cui prodest (kto korzysta, ten jest winny). A kto na tej sytuacji korzysta? Izrael i Rosja. Czyżby odpalili swoich agentów?
Kiedy Iran ostatni raz w ten sposób "zaatakował" USA? Bo dla mnie jest to niesamowity zbieg okoliczności, że zrobili to właśnie teraz, gdy ich ropa zagrażała Rosji, a zdjęcie blokad Izraelowi. A ja nie wierzę w takie zbiegi okoliczności. I w św. Mikołaja też nie...

#izrael #iran #rosja #usa #ropa #mossad
  • 12
@Nieszkodnik:

Kiedy Iran ostatni raz w ten sposób "zaatakował" USA?

W 2020. To miała być zemsta za Stulejmaniego. Nawet chyba tych samych rakiet użyli. Fateh-110.
Druga opcja to obstawiam ruskich z Denaturovem.
@Nieszkodnik:
To miała być niby zemsta, za to że Izrael zabił w nalocie na Syrię dwóch irańskich oficerów. Podobno w tej amerykańskiej bazie, czy tam konsulacie który jest dopiero w trakcie budowy, przebywali agenci Mossadu.
To miała być niby zemsta, za to że Izrael zabił w nalocie na Syrię dwóch irańskich oficerów.


@wypok312: czyli dodatkowo to Izrael zapoczątkował ten atak, wiedząc że akcja -> reakcja? Więc ich podpuścił?