Wpis z mikrobloga

nie mam kredytu, dzieci, #!$%@? ciągle na cos sie składam, a kiedy ktos sie zlozy na mnie


@MarcinDerk: Życie to nie bajka, trzeba walczyć o swoje a nie czekać aż ktoś ci na talerz da. Kto i dlaczego miałby to zrobić?
Jeśli chodzi ci o zasiłki, pomyśl o tym z politycznej strony, nie ze strony pomocy obywatelowy czy rodakowi, to każdy ma w czterech literach. Te zasiłki to jest kupowanie głosów
  • Odpowiedz
Ledwo weszłam na rynek pracy, nie mam mieszkania, nie mam jeszcze kredytu, bo na razie mnie na niego nie stać, ale z przyjemnością dołożę się do cudzych


@ode45: Mam nadzieję, że te mądre przemyślenia zaprowadzą Cię do równie mądrych wniosków. Tak naprawdę do jedynych, jakie można z tego wysnuć – nie głosuj nigdy na jakąkolwiek lewicę. Starą, nową, młodą – żadną.
  • Odpowiedz
@ode45: nasi rodacy to są cudowni ludzie. Obok mojej firmy są baraki gdzie mieszkają nielegalnie ludzie całymi rodzinami. Wprowadzili się z lat temu i chcą mieszkań za to że się wyprowadzą. Wszystko im przeszkadza hałas maszyn na terenie przemysłowym xD, że z placu zawieje piasek itp. Proponowałem im pracę w mojej firmie żeby się nie nudzili i przy okazji zarobili trochę grosza. Wszyscy z nich mnie wyśmiali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zjadaczszyszek3000: no wspaniale, już pędzę. Mało dokładam do burdello w państwie, mogę jeszcze oddać kolejne pieniądze, aby zatrzymać inflację. To przecież tak działa ( ͡° ͜ʖ ͡°). #!$%@? zoidberg.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: tak się ludziom wydaje. Taki projekt oznaczałby że właściwie banki przestają udzielać nowych kredytów i wracamy do zakupów tylko za gotówkę co by spowodowało masowe przeceny.
  • Odpowiedz
Taki projekt oznaczałby że właściwie banki przestają udzielać nowych kredytów i wracamy do zakupów tylko za gotówkę co by spowodowało masowe przeceny.


@Gustav88:
Dlaczego? Wibor miały być zamrożony wg tego "projektu" tylko dla obecnych kredytów.
Poza tym przy obecnych wzrostach i tak wracamy tylko do zakupów za gotówkę (czyli praktycznie zatrzymania się sprzedaży bo tylko 3% Polaków ma powyżej 100 tys. zł oszczędności).
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: po takim numerze banki już by się bały udzielać nowych kredytów hipotecznych chyba że na jakiś abstrakcyjnie wysoki procent nawet po odmrożeniu WIBOR. To oznaczało by trwały odpływ kapitału i spadek cen. Plus któryś bank by mógł zbankrutować.
  • Odpowiedz
@Gustav88:
W tym sensie to tak zgadzam się. Nie mniej Morawiecki zadba żeby nic takiego się nie wydarzyło. Już prędzej możliwe są dopłaty.
Pewnie wtedy ruszyłyby kredyty ze stałą stopą, ale przy koszcie 7 - 8% (czyli co najmniej tyle ile powinno to być).
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: spadków cen nie wywoła sprzedaż mieszkań tylko brak nowego finansowania i powolny naturalny wzrost ilości mieszkań na rynku wtórnym które będą musiały w końcu urealnić ceny. Bo cześć ludzi po prostu musi sprzedać mieszkanie czasem z różnych powodów. Dopłaty nic nie pomogą bo tylko podniosą stopy pośrednio gdyż zwiększa inflację. Cały sens podniesienia stóp to to że ludzie mają mieć mniej kasy.
  • Odpowiedz