Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się, co dalej. Pracuję jako #elektryk, mam 1,5 roku expa w tym zawodzie. Oprócz elektryki mam do czynienia z #hvac. Niestety #zarobki bardzo słabe, niecałe 3k zł na rękę UoP i brak perspektyw na podwyżki w fimie. Zdaję sobie sprawę, że mam przed sobą jeszcze dużo nauki, ale te zarobki mnie załamują i mocno zniechęcają, więc myśle o zmianie pracy. Ile realnie kasy na rękę powinienem wołać przy zmianie firmy?

Z drugiej strony myślę, czy równolegle nie spróbować rozwijać i uczyć się w innym kierunku, bo w dłuższej perspektywie nie widzę się w pracy fizycznej. Chodzi mi po głowie #it ale obawiam się, że próg wejścia dla ludzi spoza branży jest teraz bardzo wysoki i moje cv nawet się nie przebije.
Jakich technologii warto się uczyć żeby sie zaczepić do pierwszej roboty w #it ?
Ciekaw jestem, jak #hr i pracodawcy patrzą na kandydata z innych branż podczas #rekrutacja przy zmianie zawodu? Cv od razu do kosza?

#elektryka #zmianabranzy #pracbaza #praca #emigracja #pracait #it #hvac #korposwiat #elektrotechnika

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622b604c8870c0e341015583
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
@mat0707: po 8h dziennie. Ma bardzo często wyjazdy do innych miast na kilka dni, oczywiście pokój i wyżywienie pokrywa pracodawca.
Jak był singlem to był wielki plus ponieważ zwiedził pół świata z lepszych miejsc to była np Islandia.
Teraz jest to dla niego męczące bo szybko znalazł wybrankę i planują ślub.
Prace będzie zmieniał i właśnie szuka czegoś na miejscu ale z wyższymi zarobkami.
  • Odpowiedz