Wpis z mikrobloga

@vilay: Pokaż proszę co tam jest po prawej. Jeśli to jest przypisanie na zasadzie item = JSonInDb == true ? true : false, to faktycznie słabo. Natomiast w samym JsonInDb == true nie koniecznie widzę coś złego.
  • Odpowiedz
@vilay: pracowałem z hindusami - oni faktycznie nawet JavaScript piszą ze swoim "akcentem" ( ͡° ͜ʖ ͡°) podobnie było z ukraińcami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@groman43: no właśnie teoretycznie sama wartość boolowa w ifie, (nawet z negacją) w większości przypadków powinna starczyć jednakże w projekcie w którym teraz pracuje wymagane jest jawne porównanie boola z oczekiwaną wartością
  • Odpowiedz
@Ingvarr100th: @vilay:
dokładnie, czasem są w projekcie takie wymagania które mają zminimalizować błędu typu:
- zawsze używaj bloku czyli nawiasów {} nawet jeśli to tylko jedna linijka
- i tak samo niektórzy wymagają żeby pisać d == false zamiast !d bo wykrzyknik nie rzuca się w oczy

Jeśli np używasz == true to nie musisz potem tego pooprawiać jak ktoś zamieni bool w "bool?"

Czasem IDE podpowiada że coś da
  • Odpowiedz
@Ingvarr100th: Obawiam się, że jedyna dobra odpowiedź tutaj to słynne "to zależy".
Jeśli projekt jest duży i ma swoją historię, to faktycznie porównanie wartości boolej z true może mieć sens, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Poza tym, nie wiem dlaczego, takie porównanie jakoś lepiej mi się czyta.

W końcu, to naprawdę nie jest wielki problem i tak naprawdę nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Jeśli wpływa na performance to znaczy, że coś poszło
  • Odpowiedz
@vilay: a i jeszcze jedno, wiem ze hindusi maja opinie jaka maja ,ale ja np mam jednego ogarniętego na 6 w zespole. Wiec nie myślmy stereotypowo bo to krzywdzące dla tego jednego

  • Odpowiedz
@vilay: Macie coding standard? Może on zawsze tak robił, ja nie widzę problemu tutaj. Jak mam jakiś język skryptowy np. ruby czy python to tak robię zawsze jak ten Hindus. Nie widzę tutaj niczego złego. Pewnie jakby Polak tak napisał ten kod to byś olał, ale skoro Hindus to trzeba się pochwalić. ;)
  • Odpowiedz
@Hulleck123: Eh, w IT to chyba jest największy problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam, kiedy byłem juniorem bezmyślnie wierzyłem takim oświeconym prorokom. Zdrowy rozsądek przyszedł znacznie później.
  • Odpowiedz