Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 37
61 118 + 32 + 3 = 61 153

Przejście w #triban z systemu trzyblatowego na system dwublatowy wymaga zmiany również przerzutki i manetki. Postanowiłem zostać przy mojej Sorze 50x39x30. W zakupionym komplecie jest też suport, będę mógł komuś oddać za pół ceny, bo niedawno wymieniałem.

#rowerowyrownik #rower #ruszwarszawa #wykoptribanklub

Skrypt | Statystyki
Jerzu - 61 118 + 32 + 3 = 61 153

Przejście w #triban z systemu trzyblatowego na syst...

źródło: comment_16468556242GyGAOO8eOUvvkI3x45Dqe.jpg

Pobierz
  • 9
@Jerzu: tak serio to ja nie kojarzę dlaczego przejście na szosie z 3x na 2x to miałby być problem, na mtb to banał - ograniczasz na przerzutce ruch linki i działa w węższym zakresie. Ale nie wykluczam, że jest jakiś krótszy skok linki czy coś.
@ujdzie: musisz zmienić manetkę na 2 biegową, na 3 biegowej nie ustawi się tego dobrze. Wiem bo zmieniałem właśnie dokładnie korbę 3 blatową na 2 w tribanie 520. Trimowanie 3 biegowej jest za krótkie i nie da się tego ustawić dobrze.

A zmieniając już na system 2x9 to @Jerzu pomysl czy np nie zmienić na korbę bardziej grawelową typu 46/30
@mmichal: Teraz już przepadło, zamówiłem w Dec cały mechanizm korbowy oryginalny. Jeszcze gdybym sam umiał sobie z tym wszystkim poradzić, to jest jakiś sens. Ale płacić dodatkowo za robociznę, to już za dużo by było. Samą korbę z blatami wymienić na taką samą, to żaden problem i spokojnie sobie poradzę.
@Jerzu: wkład suportu wymień i zobacz od spodu ramy czy drożna ta dziurka jest co odprowadza wodę z ramy, inaczej suport jest w wodzie cały czas, u mnie to go zabiło bo smarem było zatkane, dziura jest na środku suportu pod plastikiem na linki
@Jerzu: ja wymieniłem na Shimano Ultegra SM-BBR60 bo nie mogłem oryginalnego w pandemii dostać, pięknie pasuje, tylko klucz jest inny zeby odkręcić bo jest mniejszy trochę, ale to zamiennik tego co mamy i pasuje do tribana na sorze