Wpis z mikrobloga

Jest kontynuacja tej sprawy - https://www.wykop.pl/wpis/62436257/uwazajcie-mirki-na-binance-p2p-pierwszy-raz-z-tego/
Finalnie sprawa trafiła do prokuratury i zostało wydane postanowienie, że muszę zwrócić 13000 zł osobie która kupiła ode mnie kryptowaluty przez Binance P2P. Rzekomo środki pochodziły z przestępstwa z art. 287 § 1 kk.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Mam 7 dni na zażalenie. Pierwsze zażalenie już wysłałem w grudniu opisując sprawę, złożyłem zeznania na policji. Mam jednocześnie status świadka oraz podejrzanego.

#kryptowaluty #prawokarne #prawo #binance #binancep2p
Instynkt - Jest kontynuacja tej sprawy - https://www.wykop.pl/wpis/62436257/uwazajcie...

źródło: comment_1646820853Gn0Yu1E24gGYx5qUovrFDI.jpg

Pobierz
  • 23
binance powinno zablokować środki u typa


@CryptoPump: przecież tych kryptowalut już dawno nie ma... kupujący najprawdopodobniej zainstalował anydesk i udostępnił wszystko oszustowi który naobiecywał mu że z tych 13000 zrobi fortunę, a teraz jak oszust zniknął z kasą to próbuje wszelkimi sposobami odzyskać kasę
@Instynkt: pisałeś że jesteś podejrzany o włam na czyjeś konto i że z niego potem przelałeś pieniądze na swoje konto. ale skoro miałbyś być takim złodziejem, to w takim razie po co miałbyś się dodatkowo bawić w krypto i jakieś transakcje p2p? ktoś tam myśli?
@Utero: w uzasadnieniu decyzji prokuratora jest że dokonano przestępstwa z art. Art. 287 §1

Art. 287. [Oszustwo komputerowe]

§ 1.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Sprawę przejmuje kancelaria specjalizująca się w takich sprawach. W binance
@Terrano_pl: @Utero: @Wepalgumetypie: z binance dowiedziałem się że policja w ogóle nie kontaktowała się z giełdą, a akt też nie dostanę bo okazało się że nie jestem stroną w postępowaniu czyli podejrzanym, mimo że policjantka dała mi nawet kartkę z pouczeniem o uprawnieniach i obowiązkach podejrzanego w postępowaniu karnym, polska policja i sądownictwo w pigułce