Wpis z mikrobloga

#oddam #zadarmo #warszawa

Udało mi się przezimować 7 krzaczków odmiany SLP Improved Naga X F2.1. Teraz potrzebuję miejsca na parapetach na nową rozsadę #chilizgobim więc chciałbym pozbyć się tych roślin, które cieszyły moje oczy i podniebienie przez ostatnie 12 miesięcy.

Jeżeli ktoś jest chętny to oddam zupełnie za darmo. Nie trzeba koniecznie brać wszystkich siedmiu :) Można jedną czy dwie. Jak się nie znajdą chętni to niestety trafią na śmietnik :(

Krzaki są dość duże, ale mogę przed odbiorem je trochę przyciąć. Przezimowały dość dobrze - choć wiadomo, że trochę żółtawych liści mają, miałem też w listopadzie inwazję ziemiórek, ale już udało się pokonać ;) Krzaczory stanowią dobrą podstawę do zbiorów zaczynających się bardzo wcześnie - maj, czerwiec :)

Jak ktoś chętny to zapraszam na PW :)

#chili #ogrod #ogrodnictwo #rosliny #chilihead #papryczki
Pobierz
źródło: comment_1646740862SrhhMpWM4AmzsojN97y9m0.jpg
  • 13
@ArekJ: Przytnij ten główny pęd co się do góry pnie - pójdzie bardziej na boki. No i w tym momencie to już możesz tego umarlaka na śmietnik dać, zaś Zinga przesunąć na środek okna, żeby miał więcej światła.

@butthead: Nie no 30 km to już grubo :D W kwietniu ewentualnie sadzonkę można paczkomatem puścić ;)

@Podstarzaly_Mandalorianin: Koteły są niestety znane z tego, że lubią sobie z tych krzaczków robić
Nazwa jak wydanie linuxa albo prototypowy pocisk ziemia powietrze


@frost_frank: Dokładnie ta sama zasada: pokolenia/generacje to trochę jak kolejne wersje XD

I jem i mam frajdę :) Oczywiście nie jestem w stanie sam przejeść wszystkiego co uprawiam, więc sporo oddaję rodzinie/znajomym.
@ArekJ: Na pierwszym zdjęciu wyglądały łodygi na suche, a tu w zbliżeniu jeszcze widać zieleń, więc rzeczywiście mogło odbić, ale chyba i tak śmietnik, bo na moje oko to na niej widać pajęczynki - przędziorki?