Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś jeszcze się zastanawiał jakby wyglądała wojna Ukraina-Rosja za prezydentury Trumpa to zobaczcie wypowiedź dla Fox News człowieka, którego Trump nominował jako ambasadora do Niemiec a potem zatrudnił jako starszego doradcę Ministerstwa Obrony USA.

"Rosjanie byli zbyt łagodni wobec Ukrainy"

"Rosjanie chcą neutralnej Ukrainy i ta cała wojna mogłaby się już skończyć, gdyby Zelensky to zaakceptował"

"Rosjanie nie zajmują terenów, tylko niszczą siły bojowe Ukrainy"

"Zelensky to marionetka i bez sensu naraża swoich obywateli"

"Większość informacji z Ukrainy to kłamstwa"

"Zelensky nie jest bohaterem i nie robi nic heroicznego i najlepsze co może zrobić to pogodzić się z rzeczywistością - neutralizacja Ukrainy, to nic złego, to byłoby dobre dla USA i Rosji"


Nie wydaje mi się, żeby trzeba to było komentować.

#neuropa #4konserwy #ukraina #usa #trump #piatakolumna #polska #polityka
rzep - Jakby ktoś jeszcze się zastanawiał jakby wyglądała wojna Ukraina-Rosja za prez...
  • 54
@rzep: Niezła propaganda jak sie pisze tak jednostronnie, dodatkowo próbując podpiąć słowa jednej osoby drugiej. Szkoda, że nie napiszesz, że Trump chciał zlikwidować NS2 bo uważał, że Europa jest za bardzo uzależniona energetycznie od Rosji ale Niemcy się nie zgodziły i zostały tylko sankcje. Do tego chciał pozbierać NATO do kupy, wymuszając płacenie ustalonej kwoty na wojsko i jakimś cudem ruscy nikogo nie zaatakowali, a przecież jeżeli Trump stał po ich
Trump jaki był taki był, ale z ruskich trzymał krótko


@rifraw: tak krótko trzymał, że rosyjskie wojsko stacjonuje po całym Bliskim Wschodzie i wspierają tam autorytarne reżimy, z Al-Asadem na czele xdd

Tutaj masz rozmowe Trumpa z Zelenskim z 2019 po tym jak Zelensky wygrał wybory,


@rifraw: mówisz o tej rozmowie, gdzie Trump naciskał na Zełeńkiego, by służby ukraińskie zaczęły szukać haków na jego przeciwników politycznych, bo inaczej mogą pożegnać
@Normie_Lurker: Typie tam masz całą rozmowe znajdz ten kawałek gdzie Trump grozi wycofaniem jakiejkolwiek pomocy.
I o ile pamiętam, to ten inpichment okazał się niewypałem tak samo jak następny.

Nie no wcale tam nie pompowali kasy w Syrii.
https://en.wikipedia.org/wiki/American-led_intervention_in_the_Syrian_civil_war

Shortly after the civil war broke out in 2011, the U.S. initially supplied the rebels of the Free Syrian Army with non-lethal aid (e.g. food rations and pickup trucks), but quickly began
Typie tam masz całą rozmowe znajdz ten kawałek gdzie Trump grozi wycofaniem jakiejkolwiek pomocy.


@rifraw: chyba mówimy o innych rozmowach, co z tego, że Trump mówił pięknie o obronie Ukrainy, jak po cichu wykorzystywał prezydenta i służby ukraińskie do swoichwłasnych celów politycznych

I o ile pamiętam, to ten inpichment okazał się niewypałem tak samo jak następny.


@rifraw: a to już nie moja wina, że republikańscy senatorzy nie mają honoru
@Normie_Lurker: Nazywasz go przestępcą po 2 impichmentach i całym wielkim dochodzeniu o współpracy z rosją z czego wszystko okazało się fejkiem i nie znaleziono dowodów aby go skazać ? xD

President Donald Trump repeatedly pushed for Ukrainian President Volodymr Zelensky to investigate former Vice President Joe Biden, and his son, Hunter, during a July 25 phone call,
Już nie rób fikołków przecież to ta rozmowa, a to jest transkrypt,.

Nie wiem
@rifraw: najlepiej o tym, jak bardzo antyrosyjski jest Trump, świadczy fakt, że za jego kadencji powstało jakieś 95% NS2 (ewentualnie o tym jak jest skuteczny).
Poza tym, zaraz po agresji Rosji na Ukrainę, powiedział coś takiego (źródło):

"I went in yesterday and there was a television screen, and I said, 'This is genius.' Putin declares a big portion of the Ukraine — of Ukraine — Putin declares it as