Wpis z mikrobloga

#fm2013 #fm13

U was też piłkarze grający w lidze francuskiej są wyraźnie przeszacowani? Wziąłem sobie do porównania dwóch 20-letnich piłkarzy z Francji i Hiszpanii o bardzo podobnych parametrach, ten z kraju o białej jak ściana fladze kosztuje 8M, a ten z Hiszpanii 1,5M.
  • 8
@mq1: Wiesz, cena to nie tylko atrybuty. Masz jeszcze pięść czy sześć ukrytych wartości oraz potencjał. Są jeszcze np. ulubione zagrania. Jeśli o jakimś zawodniku spekulowano jeśli chodzi o transfery to jego cena skoczyła. Poza tym atrybut atrybutowi nierówny, lepszy pracowity gracz o słabszej technice niż technik który jest leniwy. Pytanie jak z doświadczeniem - ile czasu kto gdzie grał, jak się spisywał w rozgrywkach młodzieżowych. FM jest bardzo skomplikowaną grą.
@Namib: Tyle że nie jest to odosobniony przypadek, gdy "zafajkuję" opcję aby widzieć tylko tych piłkarzy których mogę kupić, pierwsza pięćdziesiątka to Francuzi/gracze tej ligi których wartość jest zdecydowanie zawyżona. Gram Arką Gdynia, właśnie staram się zdobyć trzecie mistrzostwo z rzędu i znów zamieszać w europejskich rozgrywkach ;)
@mq1: Ja we Francji nawet nie szukam wzmocnień, chcą duże pensje i dużo kosztują. W 2 sezonie Polonią kierunek wzmocnień to południowy-wschód. Teraz szukam prawego obrońcy bo mój poszedł za grosze do Belgi...
@Bunkier: Taki protip - Od 1 lipca szukaj wolnych piłkarzy grających w reprezentacjach U-19, U-21, często trafiają się świetne perełki.
@mq1: Wiem wiem, tak samo sprawdzam szybko 19 marca drużyny juniorskie i czasami uda się sciągnąć kogoś z juniorskim kontraktem albo bez ;) Z Arki Tadrowskiego mam chęć ściągnąć, ale 50k F nie mam żeby dać ;(

Został u Ciebie ktoś jeszcze z 1 sezonu?
@Bunkier: Mam teraz październik 2020 i został mi Krystian Żołnierewicz, cały czas piłkarz pierwszego zespołu. Tadrowski całkiem niezła inwestycja, w realu też niezły zawodnik, podobno już na zimę ma się przenieść do jakiegoś większego klubu z Ekstraklasy.
@mq1: No właśnie widzialem go kilka razy w akcji w realu i zastanawiam się czy sie sprawdzi. U mnie Arka spadła z 1 ligi w 1 sezonie ;-( a byli w finale PP ze mną i gole strzelił mi SURDYKOWSKI, koleś który się nawet nie spocił przez cały poprzedni sezon, bo nie biegał i nie strzelał goli (w realu) ;))
@Bunkier: Janusz obiecał 15 goli w poprzednim sezonie, tylko zapomniał wspomnieć że zajmie mu to 15 lat ;) Ja chyba muszę jednak odrobinę odpuścić, od dwóch tygodni na biurku leży projekt do zrobienia, a ja gram po kilka ładnych godzin dziennie - znowu się uzależniłem.