Wpis z mikrobloga

Widzę, że flipperzy już gatki zmienili i zaczęli wyprzedawać mieszkania z powodu obawy przed ewentualną wojną.
Napisałem sobie apkę, która mi monitoruje od kilku miesięcy rynek nieruchomości w miejscach gdzie mnie to interesuje. Nowe oferty, zmiany cen ofert, sprzedane itp.
Takiego ruchu to jeszcze nie widziałem xD
Dzwonię i pytam o mieszkanie, przy okazji kobieta się zdradza, że mąż sprzedaje, bo boją się trzymać mieszkania z powodu ewentualnej wojny. Wolą wziąć dolary. Sprzedają jeszcze nie wybudowane mieszkania, które deweloper dopiero kończy.
No spoko, każdy jakoś sam ocenia ryzyko jakie chce ponieść, ale nikt normalny nie kupi mieszkania o 20% drożej gdzie ogłoszenie niżej deweloper sprzedaje w tym samym miejscu te 20% taniej xD

#nieruchomosci #finanse #polska #flipperzy #flipmieszkania #mieszkanie
  • 18
ale nikt normalny nie kupi mieszkania o 20% drożej gdzie ogłoszenie niżej deweloper sprzedaje w tym samym miejscu te 20% taniej xD


@Cogres: tylko najczęściej jest to inny etap inwestycji i mieszkania które będą oddane do użytku za 2 lata są tańsze niż te, do których można już wejść. A jeśli coś zostało deweloperowi to najczęściej są to mniej atrakcyjne mieszkania i porównywanie ceny za m2, mimo takiej samej lokalizacji, często
@Kiedysbedeczerwonka: niee, ten screen to jest domyślny filtr po prostu z Warszawy z zametr, na który wszedłem żeby zobaczyć te wzrosty, o których pisał @Strus
Ale te wzrosty mają jakiś dziwny kolor :P Może kierunek ten sam, ale zwrot przeciwny.
@Cogres: Screeny są z tej samej strony, tylko ogólnych statystyk, a nie jednej ze 105 stron ogłoszeń :P Na razie przynajmniej w Warszawie większość dzielnic to wzrosty cen.