Wpis z mikrobloga

czy ja żyje w jakimś matrixie, co roku brakuje miejsc w żłobkach i przedszkolach a nawet szkołach w duzych miastach a nagle się okazuje że dla ukraińskich dzieci jest miejsce XD HIT, dla polaków nie będzie a dla ukraińców tak i to jeszcze polski podatnik za to zapłaci ....

moje rozwiązanie to tworzenie duzych centrów dla uchodźców i tam na miejscu tworzyć oddziały opiekuńcze dla młodszych dzieci a dla starszych przygotowawcze a nie na siłe starac się upchać kilkaset tysięcy dzieci (do polski mogą wjechać tylko kobiety i dzieci i mężczyźni pow 60 lat chyba ze maja powyżej 3 dzieci więc optymistycznie można załozyć że dzieci stanowią 33% - co i tak jest fałszem i jest ich ih na pewno więcej bo wiele rodzin ro np matka _ 2 dzieci) no więc dzieci przy 1 mln uchodzców (a już przyjeliśmy 800tys) to 330 tys dzieci, gdzie my je upchamy po publicznych placówkach?

ten kraj to jest takiś matrix, zmaiast organizować pomoc to się upycha rodziny po prywatnych domach, teraz pora #!$%@?ć system oswiaty dla polaków zalewając je dziećmi bez języka, hit, za 10 lat będziemy mieli naród debili bo zamiast się uczyć w szkołach to w przepełnionych klasach nauczyciele zamiast nauką zajmowali się przystosowaniem ukraińców do zajęc ...

artykuły ze miejsc jest dużo
https://radiowarszawa.com.pl/w-zlobkach-i-przedszkolach-sa-miejsca-dla-ukrainskich-dzieci-warszawa-pomaga/
artykuły ze brakuje miesjc
https://mamotoja.pl/co-trzecie-dziecko-nie-dostalo-sie-do-przedszkola-kolo-domu,aktualnosci-artykul,27116,r1p1.html
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1798054,1,w-polskich-przedszkolach-brakuje-od-30-do-60-proc-miejsc.read
#ukraina #wojna #szkola #oswiata #przedszkole #liceum #technikum #warszawa #krakow #rosja
  • 64
@shonen: tworz się ogromne obozy dla uchodzców w jakiś budynkach gmninnych itp ew w szkołach np. tysiąclatkach - po ot były budowane i tam można na miejscu:
- wszystkich zakwataerować
- zorganizować opiekę nad dziećmi
- wspolne zajęcia z j. polskiego
- gotować masowo posiłki

dzięki temu wszystko jest sprawnie zorganizowane, efekt skali więc jest taniej - np. gotować, ludzie są razem i jest im łatwiej to przetrwać, dzieci mają na
@eternos15: Pięknie to wszystko brzmi, idealna utopia. Przypominam że żyjemy w państwie w którym nigdy nie się ogarnać pierwszego śniegu na drogach, uchodzców z Ukrainy będą miliony każdy powiat musiałby taki obóz stworzyć. Doskonale rozumiem twoją frustracje, wszyscy mamy nadzieję że ta wojna się szybko skończy.
@eternos15 ja nie ogarniam jak można mieć tłum bezrobotnych ludzi po pedagogice, puste przestrzenie w szkołach np w tzw 1000 latkach, i budżet (bo mamy hajsy na 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)-, a nie potrafimy ogarnąć miejsc w przedszkolach. To jest jakieś k#rwa XDDD
@eternos15: sorry, ale gówno Cię to obchodzi gdzie są przyjmowani dopóki to sami Polacy chcą ich przyjmować do swoich mieszkań.

Poza tym zapewniam, że gdyby sprawa dotyczyła ciapaków, albo innych murzynów, a nie Ukraińców, którzy się prawie niczym od Polaków nie różnią, to nikt ich pod swój dach by nie wpuścił.
Widzę, że pięknie się spełnia przepowiednia niektórych wykopków, że dopóki imigrantami byli śniadzi faceci, to różowe głównie były za ich przyjmowaniem. Jak w końcu uchodźcy są prawdziwi i są to kobiety z dziećmi, nagle różowe szukają dziury w całym i wymyślają problemy. Ach te witaminki...
@eternos15: Oczywiście masz rację a wykopki to półgłówki nie patrzące dalej niż do jutrzejszego obiadu

Ja jestem przed 30, od jakiegoś czasu interesuje się takimi sprawami jak żłobki i przeszkola bo planujemy bombelki i to już ten czas ale no tak się nie da, od przynajmniej 5 lat jest problem, nie ma miejsc, pierwszenstwo mają bezrobotni, ceny prywatnych to kosmos i jeszcze parę lat temu sobie nie wyobrażałem mieć dziecka, teraz