Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trybun_Plebejski: te kurde mati to kogo nie lubimy: bartosiaka czy wolskiego?

@dupinka5000: Wolski jest nowy i wygląda na wkurzonego i daje więcej możliwości wycinania z kontekstu. Jego wypowiedzi są bardziej pesymistyczne niż bartosiaka tak ogólnie
@dupinka5000: Nie, mówię o/do RT (Ruskie Trolle aka Russia Today) oraz o pożytecznych idiotach. O ile zgadzam się, że każdy z wyżej wspomnianych może się mylić(!) to uważam, że analizy i dyskusje są dużo bardziej konstruktywne niż pisanie z du*y "ale X się pomylił, nie miał racji, ale beka". Bartosiaka oglądam od około 2014 roku (a pro'pos przelecę powtórnie https://www.youtube.com/watch?v=QVpSi2r9Rn4 z 2014 by zobaczyć na ile zmienił się punkt
@Trybun_Plebejski: ziiieeeeew
To co napisałeś, to nie jest krytyka.

Krytyka, to uczciwe, poprawne zacytowanie czyjejś tezy, najlepiej z kontekstem, a potem wykazanie, co w niej jest nie tak. A jeszcze angażowanie do tego kogoś innego, jakieś plemienne porównania, to po prostu żenujące.

Jak dla mnie to, że ma charyzmę, nie oznacza, że jest tylko showmanem, jego główne tezy, jeszcze z 2012-2013 roku się sprawdzają, gdzie był wtedy osamotnionym głosem.
@selflessness: Ostatnie czego mi się chce to przesłuchwiać Bartosiaka by sobie przypomnieć wszystkie jego głupoty. Trochę miałem okazji go posłuchać i zawsze jak pojawiają się tematy ekonomiczne to #!$%@? straszne głupoty. Nie znam żadnego poważnego ekonomisty który go zna i się z niego nie śmieje. Skoro wiem, że #!$%@? w tematach na których się znam to nie mam zadnego zaufania, że w innych nie jest tak samo.
@selflessness: to ja mam. Bartosiak mówi czasem, że Rosja ma przecież potencjał postawić zachodowi czy Chinom fabryki na Syberii blisko złóż surowców, co będzie niesamowitym biznesem dla wszystkich.
Tak się więc składa, że obecnie nie uczestniczymy w gospodarce planowanej tylko wolnorynkowej, poza tym czy ta lokalizacja zaraz przy złożach jest aż tak korzystna?
Czy dysponuje on wyliczeniami, czy choćby odniesieniem do wyliczeń jakiegoś ekonomisty (pewnie komunistycznego), który mógłby potwierdzić lukratywność takiego
że obecnie nie uczestniczymy w gospodarce planowanej tylko wolnorynkowej


@konsonanspoznawczy: tak, szczególnie w Rosji, czy Chinach

Bo skoro prywatni przedsiębiorcy nie wpadli jeszcze na to, a Rosja nie ma zamkniętych granic dla zagranicznych biznesów,


@konsonanspoznawczy: tak, bo prywatny biznes może sobie wejść od tak na rynek przemysłowy w Rosji, który jest w rękach państwa lub oligarchów

poza tym czy ta lokalizacja zaraz przy złożach jest aż tak korzystna?


@konsonanspoznawczy: