Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu dostałem nowy pokój. Jednoosobowy pokój za 150€/miesiąc, praca 5 dni w tygodniu, po 7,5h dziennie. Zarobki po odjęciu kaucji 1400-1500€(mogłoby być więcej). Pomijając mieszkanie na strasznym zadupiu, z tylko jednym(drogim) sklepem, to moja najlepsza emigracja. Tani pokój, mieszkanie przy lesie, dużo pól z konikami, można pospacerować, czy podbiegać. Prawie dwa lata temu w krakowie płaciłem 750zł za niemywalowany pokój, z nieszczelnym oknem, dywanem zamiast podłogi i trzema wspokatorami. Spójrzcie do czego człowiek doszedł. Szkoda że nie wziąłem tu laptopa, i więcej ubrań.

#emigracja #emigrujzwykopem #swstory #niemcy
SaintWykopek - W zeszłym tygodniu dostałem nowy pokój. Jednoosobowy pokój za 150€/mie...
  • 61
  • Odpowiedz
  • 39
zastanawiałeś sie kiedyś jaki sens jest wyjeżdżać za granice, kiedy zarobki masz niewiele wyższe jakbyś pracował w polsce?


@Zarzutkkake Zarabiam tu bardzo dużo. W Polsce nawet z nadgodzinami nie przekraczałem 4tys, z drugiej strony większość życia pracowałem po rodzinie bez papierka, to też nie wiem. Mogłem zarabiać więcej, ale to wymagałoby opuszczenie ciepłego domku i przeprowadzkę do miasta. W polsce mam blisko do ukrainy, do cywilizacji z normalnymi zarobkami autobusem słabo, pomijając
SaintWykopek - >zastanawiałeś sie kiedyś jaki sens jest wyjeżdżać za granice, kiedy z...

źródło: temp_file2434196270981318128

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel jak ktoś nie liczy sie z tym co będzie jutro i nie ma wydatków to ok. U mnie byle pomocnik ma 15€ na rękę za podawanie kabla. Chciałbym mieć u siebie ludzi, którzy przyjdą robić za te pieniądze, ale jak miałem to nigdy nic z tego nie wychodziło dobrego.
  • Odpowiedz
  • 335
@SaintWykopek: Ta wykopowa bańka w której każdy robol w Polsce po odjęciu kosztów pokoju ma do wydania na siebie prawie 7k złotych XD

Masz spokojna pracę, mega tani pokój, spokój więc luz
  • Odpowiedz
@erni13: no tylko, że 1,5k euro nie daje Ci w Niemczech tyle co w Polsce 6k PLN. Więc pomijając elektronikę, to już na szynkę, chleb, fryzjera, obiad w knajpie wydasz więcej niż w PL. Także jaki jest sens siedziec tam za grosze zamiast w Polsce to serio nie rozumiem
  • Odpowiedz
@mwmichal: W Polsce po opłaceniu pokoju z najniższej krajowej zostanie mu ile? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Owszem, żywność jest jakoś 10-15% droższa (głównie mięso i warzywa) ale to nie jest aż tak wielka różnica w obecnych czasach. Droższe w Niemczech są za to usługi, więc za fryzjera zapłaci pewnie z 5 ojro więcej niż w Polsce. 1.5k euro to prawie 7k złotych i wg mnie spokojnie da
  • Odpowiedz
@mwmichal: fryzjer? Byle jaki barber z cennikiem na booksy, u mnie w okolicy w Polsce, to bierze 50-60 zł, za strzyżenie włosów. Egipcjanin, na swoim zakładzie w Niemczech, który mnie strzyże, bierze 15 euro. Różnica jest u fryzjerów, dla różowych, ponieważ też roboty więcej. No i znaleźć dobrą damską fryzjerkę, z rozsądnymi terminami graniczy z cudem. O cenach, za ich usługi nawet nie wspominam.
  • Odpowiedz