Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Do osób biorących escitalopram. Może ktoś miał podobne doświadczenia. Moje lęki, depresje już trwają kilka dobrych lat. Czasem lepiej czasem gorzej, ale fobia społeczna nie odpuszcza. W pracy jeszcze jako tako funkcjonuje bez leków (praca fizyczna), ale coś poważniejszego załatwić to muszę wspomagac się benzo. Byłem u psychiatry i dostałem Aciprex (escitalopram)
I teraz zastanawiam się czy mi na tą fobie społeczna pomoże (żebym mógł funkcjonować jak człowiek - główny problem drżenie całego ciała). Do tego czy mieliście na początku skutki uboczne? I jak z jelitami i brzuchem, bo u mnie tez to jest problemem. Jeżeli bym zaczął to brać to pewnie zapisalbym się na psychoterapię, bo teraz jestem na takim etapie spier**lenia, że bez przynajmniej 2.5 mg relanium nie pójdę do psychoterapeuty i nie będę opowiadał o sobie. Do tego dieta, ćwiczenia i coś jeszcze. Jeszcze gdzieś tam mam nadzieję, że chociaz trochę uda się to wszystko wyprostować, ale niestety czas ucieka coraz szybciej i im jestem starszy tym jakbym gorzej. #escitalopram #ssri #depresja #nerwica #psychoterapia #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6221fa6a570e67d26620da36
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: brałem, pomagało , ale nie na tyle abym zrezygnował z benzo. Na sytuacje o średnim poziomie stresu było spoko, na duży - tylko benzo działało.

do tego czy mieliście na początku skutki uboczne?

tak, i przez cały okres brania. ból głowy, nadmierna potliwość, dysfunkcje seksualne, apatia nie ustąpiły nigdy.

palpitacje, dziwne samopoczucie, zaburzenia snu, nasilenie objawów ustąpiło po paru tygodniach.

bo teraz jestem na takim etapie spier**lenia, że bez przynajmniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: mialam straszne problemy z pamiecia biorac escitalopram, do tego zwie hy lapalam. Na stany lekowe pregabaline dostalam (benzo sie boje).
Zmienilam leki po roku na duloksetyne i jest lepiej (pamiec, ogolne ogarniecie).
Jakbym mialam znowu brac esci, wolalabym chyba nic nie brac ( ͡° ʖ̯ ͡°)