Wpis z mikrobloga

Podejrzewam, że Putin nie ma zamiaru cofnąć się ani o krok i wszystkie negocjacje służą tylko pokazywaniu determinacji. Coraz więcej głosów z Rosji o transportowaniu sprzętu ze wschodu i dalekiej północy, pogłoski o planowanym ogłoszeniu częściowej mobilizacji, teraz projekt ustawy o przymusowym wcielaniu do wojska w ramach kary.

Putin będzie eskalował, będzie chciał wejść wielką masą, niezależnie od kosztu. Największy koszt i tak został już poniesiony, zachód niewiele więcej może zrobić poza otwartym wejściem do wojny. Mamy już nawet natowskie zielone ludziki. Jutro może być bardzo ciekawy politycznie dzień w Rosji.

#ukraina #wojna #rosja
  • 8
wszystkie negocjacje


@drhab: Dla mnie w obecnej sytuacji negocjacje sa bez jakiegokolwiek sensu. Z kim chcemy negocjoac?

Koles lamie podpisane umowy (porozumienie budapesztanskie), Zajumal terytorium sasiada (krym itd), popelnia zbrodnie wojenne, sieje propagande. Wymieniac moznaby dlugo.

I co? I na negocjacjach powie "ok ja juz nie bede" i wszyscy maja uwierzyc? Serio?

Dopoki jedna noga ostatniego kacapa jest na terytorium ukrainy (krym tez nalezy do ukrainy) dopoty o zadnych negocjacjach nie
@drhab: Dla mnie w obecnej sytuacji negocjacje sa bez jakiegokolwiek sensu. Z kim chcemy negocjoac?


@gorzki99: W sztuce wojennej przyjmuje się, że od czasu ogłoszenia zamiaru prowadzenia rozmów pokojowych do ich ukończenia zawiesza się działania zbrojne. Sowieci nie przestali bombardować nawet w trakcie samych rozmów.
@drhab: putler gadajac z lamusem macronem oznajmil ze chce przejac cala Ukraine. Zreszta "nowy" prezydent juz czeka w Minsku i jest nim Juszczenko.