Wpis z mikrobloga

#okulistyka #oczy #okulary #zdrowie #leczsiezwykopem

Mam pytanko, może mondre może gupie.

Noszę swoje aktualne okulary od 9 lat i temat został trochę zaniedbany bo powinny być wymienione szkła już dawno, ale dopiero teraz jak mnie przycisnęło to ruszam temat.

Do kogo mam tak naprawdę iść, żeby mi dobrał nowe szkła? Pamiętam, że jakieś 5 lat temu dobrał mi okulista w szpitalu na oddziale okulistycznym, wyrobiłam te okulary, a niestety ostatecznie nie mogłam ich nosić bo po 2 tygodniach przyzwyczajania się kręciło mi się w głowie i miałam wrażenie, że mam 4m wysokości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdzie iść w #poznan zeby być zadowolonym, nie utopić hajsu i zacząć widzieć wyraźnie slajdy na prezentacji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do okulisty prywatnie, do optyka u którego od razu wyrobię okulary.. jak żyć? :D
  • 8
@Shyvana: Ja nie z Poznania, ale według mnie po tak długim czasie warto przebadać oczęta. Mnóstwo jest lekarzy, którzy obok gabinetu mają od razu optyka. Najpierw badasz, potem dobierasz wedle potrzeby, ja tak działam od lat. Często też w salonach optycznych jest lekarz na przykład w jakieś konkretne dni tygodnia. Ja załatwiam wszystko prywatnie.
@Teec: No sorki, ale w VE to przynajmniej w Wawie nie zatrudniaja ludzi bez dyplomu magistra, a w niektorych gabinetach VE robia Ci zdjecie dna oka i wstepna ocene. Wiec to nie jest tak, ze wszyscy z VE sa slabi. Bo mozna byc dobrym optometrysta pracujac w VE ale tez mozna byc slabym optometrysta pracujac w innym gabinecie poza sieciowkami :) wiec nie ma reguly.
@phoropter: Byłem w przeszłości kilka razy po nowe okulary i za każdym razem badanie "naodjebsię", bez dokładnego zbadania nawet astygmatyzmu, który mam niewielki, ale mam i musi to być uwzględnione. A w takim zwykłym salonie optycznym zostałem umówiony w cenie okularów do badania i babka mnie trochę przeorała, ale okulary mam dobrze zrobione. Może w Warszawie jest inaczej, ja mówię o Gdańsku.