Wpis z mikrobloga

@warrengda: Nie chodzi o walkę z opozycjonistami czy nie wiem, z kimś kto ma odmienne zdanie, co oczywiście uskuteczniał Stalin. Chodzi o walkę z agresorem z innego kraju. Co to za różnica dla kacapskiej mordy czy dostanie kulę w łeb od Ławrowa czy od Ukraińca? Żadna.
bycie przyjaznym dla jeńców to ogromna zaleta podczas wojny. Masowo obniża to morale przeciwników, i zmusza do refleksji nad poddawaniem sie bez walki poprzez wizje dobrego traktowania. Odkryto to już podczas drugiej wojny światowej gdzie niektórzy woleli wojować walcząc na krew i życie zamiast oddać się do niewoli, bo wiedzieli że z niewoli nie wyjdą żywi.


@DecibelHS: true. poniżej ciekawy artykuł o Japończykach podczas IIWŚ obawiających się życia pod amerykańską okupacją.
@VideCulFide123: To armia będzie tak samo bezwzględna. Pomysł sobie czasem, jeśli wiesz że i tak zginiesz to co osaczony wyciągasz zawleczkę i przy okazji zabijasz pare osób które dopadły, a jak wiesz że dostaniesz nie przeterminowane jedzenie jakie daje wojsko z 2015 to jebniesz karabin i się poddasz
@Colek: normalny człowiek przecież wybierze dobrobyt, jedzenie i cywilizację, a nie żarcie przeterminowanych racji żywnościowych i niepotrzebne narażanie życia w imię jakiegoś obłąkanego Mongoła na kremlowskim klipie.
@Colek: Z tego, co rozmawiałem z ludźmi na granicy, to jest możliwe, że naprawdę część tych żołnierzy nie wiedziała, że idą mordować ludzi na Ukrainie. Nie mieli telefonów od dawna, pojechali na jakieś manewry. Może zdał sobie sprawę i się poddał, bo nie jest złym człowiekiem.
@Colek: trochę żałuję, że obejrzałem tyle filmików z jeńcami, bo mi ich #!$%@? szkoda. młode chłopaki, z którymi w innych okolicznościach mógłbym się zakumplować, umierają przez #!$%@?, starego psychopatę. żałuję, bo jak widzę kolejne doniesienia o zdechłych kacapach, zamiast się cieszyć w pełni, jakaś część mnie jest smutna, bo to mogły być fajne dzieciaki
@Colek: Może jestem za miękki, ale widząc tego chłopaka jak zajadał się tą bułką i herbatą i przy tym beczał to aż mi się trochę samemu zachciało beczeć. Podjął dobrą decyzję
Wojna to #!$%@? gówno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@VideCulFide123: Tobie sie wydaje, że każdy z nich to tam trafia, bo chce a tyle ruskich sie poddaje bo sa w rozsypce. Jakby Polska była tak totalitarna jak Rosja i Kaczyński powolalby cie z rezerwy i kazał atakować niewinny kraj dajac wybór jedziesz albo sybir na 5 lat to byś wybrał sybir majac rodzine, dzieci? Bo ja bym pojechal z przymusu ale za #!$%@? bym nikogo nie atakowal i skontaktował sie