Wpis z mikrobloga

Widzę, że już huraoptymizm powoli mija i możemy wrócić do realiów.

Fakty są następujące:
- Nasz rząd nadal jest kartonem, który niczego nie potrafi załatwić.
- Morawiecki gadający pod publiczkę, a wykopki oczywiście kisiel w majtach, bo wspominał o 5000 hełmach xD
- Przepuszczanie na granicy jak leci, kto by tam sprawdzał. Przecież przy 50k dziennie ludzi nie może być żadnych prowokacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Od tygodnia poza Rosją na świecie nie ma złych ludzi. Takie są fakty xDD
- Od kilku dni Ukraincy to święci ludzie. Ludzie już zapomnieli, że Saszka czy Tatjana w naszym kraju czasami nie podumali.

Dlaczego o tym piszę? Nasz naród ma tendencje do działań popartych emocjami. Wszystko jest idealne i piękne. Ludzie to nie łajzy i pomagajmy tak jakby jutra miało nie być.

Tymczasem po kilku dniach polaczki się budzą. Świat nie jest taki piękny. Emocje Polaka idą z miłości do nienawiści.
Tak jak teraz wszyscy pomagają zaraz wszyscy będą opluwać.

To bardzo zła cecha naszego narodu!

Musimy teraz zagryźć zęby i pomagać kobietom i dzieciom. Oni potrzebują naszej pomocy! Organizujmy się, pomagajmy, dostarczajmy jedzenie i organizujmy nocleg. Przelewajmy hajs, wspierajmy Ukraine, bo to nasza strefa buforowa od Rosji!

Ale na Boga! Nie bądźmy przy tym ostatnimi frajerami, selekcjonujmy komu warto pomóc.

#wojna #ukraina
  • 42
Od kilku dni Ukraincy to święci ludzie. Ludzie już zapomnieli, że Saszka czy Tatjana w naszym kraju czasami nie podumali.


@O_ty_Pierunie: Do wychwalania Ukraińców od początku podchodziłem mocno sceptycznie. I nie chodzi o hurr durr Wołyń i inne gówno sprzed 80 lat. Ale nie będę wchodził w szczegóły mojego sceptycyzmu wobec tego narodu, nie jest to dobry czas na takie podziały. W każdym razie totalnie życzę im żeby wygrali wojnę i
@Creed-Bratton: Ja też, dlatego nie wspominam o żadnym Wołyniu ani nic.
Miałem na myśli taką sytuacje, gdzie Ukraińcy nie będą wobec nas tacy serdeczny i życzliwi jak każdy Polak by chciał. Ktoś podłapie temat, nagra parę filmów i cała chęć pomocy naszym wschodnim sąsiadom pójdzie się dymać.
Wynika to tylko z tego, że Polacy kochają gloryfikować zarówno ludzi jak i sytuacje. Gorzej dzieje się w momencie gdy bańka pęka.

Widzę ten
@O_ty_Pierunie:

Tymczasem po kilku dniach polaczki się budzą. Świat nie jest taki piękny. Emocje Polaka idą z miłości do nienawiści. Tak jak teraz wszyscy pomagają zaraz wszyscy będą opluwać.


O tym samym dzisiaj myślałem. Już zaczynają się nastroje antyemigranckie, na razie za sprawą murzynów na granicy. Za miesiąc czy dwa będzie krzyk o to, że Ukraińcy dostają zapomogi socjalne, w tym 500+.
@O_ty_Pierunie: Mam wrażenie, że prawdziwe otrzeźwienie nastąpi dopiero po wojnie, dopiero jak wszyscy, którzy przeżyli zobaczą jakie są prawdziwe straty i ile osób z ich rodzin, ich znajomych już nie ma.

Nie wiem co miał za zadanie ten (wg mnie przesadzony) optymizm. Czy to ludzka naiwność i wiara czy propaganda mediów.

Dla mnie to nie jest takie zero-jedynkowe, że Rosja jest zła a Ameryka, wspomagająca Ukrainę dobra. Nie sądzę by USA
- Nasz rząd nadal jest kartonem, który niczego nie potrafi załatwić.


Niejaki pan Waladymir Zełeński chyba by tutaj polemizował

- Morawiecki gadający pod publiczkę, a wykopki oczywiście kisiel w majtach, bo wspominał o 5000 hełmach xD


Politycy zwykle mówią pod publiczkę. Właściwie demokracja sprowadza się do mówienia (i robienia rzeczy) pod publiczkę. Rzadko jednak mówi się takie rzeczy pod publiczkę w dyplomacji na obcej ziemi.

- Przepuszczanie na granicy jak leci, kto
@O_ty_Pierunie wiadomo, że olać Ukrainę, przecież putin to bardzo rozsądny człowiek, co się może stać za kilka lat jak będziemy bezpośrednio graniczyli z ruskimi?
Co do selekcji to serio tak ci przeszkadza, że grupa ciapakow przejdzie przez nasz kraj do Niemiec?
Jeśli dostaną 500+ to słusznie będzie krzyk. Polacy nie powinni tego dostawać, bo rujnuje gospodarkę, a co dopiero Ukraińcy


@BasTajpan:

Z tym, że nikt tego nie powinien dostawać to się zgadzam. Uważam jednak, że skoro deklarujemy pomoc, przyznajemy im prawo do pobytu, to powinniśmy również pomóc im stanąć na nogi - chociażby za pomocą programów socjalnych.

Nie chcemy przecież doprowadzić do tego, że będziemy mieć w kraju skrajnie biedną mniejszość ukraińską.