Wpis z mikrobloga

Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził się kobietą, od trzech mógłby siedzieć bezpieczny w jednym z państw Unii Europejskiej. Ale niestety - był mężczyzną. Tak jak miliony ukraińskich mężczyzn, którzy otrzymali zakaz wyjazdu z kraju z powodu powszechnej mobilizacji przedstawicieli tej płci. Zginął, gdy samochód którym się poruszał został trafiony odłamkiem pocisku.

Wojna na Ukrainie pokazała nam, jak nic nieznaczące jest życie mężczyzn. Życie kobiet podlega ochronie, życie mężczyzn jest nieistotne dla państwa i dla społeczeństwa. Jesteśmy zbędni, mniej wartościowi, parafrazując klasyczkę: dla nas śmierć to po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Bo jak twierdziła Hilary Clinton: głównymi ofiarami wojny są przecież kobiety.

Dzisiaj Oleksii dostanie w zamian za swoje poświęcenie wpisy na insta i hasztagi na wykopie, chwała bohaterom. Ale za kilka dni nikt już nie będzie o nim pamiętał. A ja nigdy nie miałem takiego kryzysu egzystencjalnego: gdy sobie uświadomię, że przez swoją płeć nie mam prawa do życia takiego jak moje koleżanki, to jakiekolwiek planowanie, praca, budowanie życia przestaje mieć sens. Jest to dla mnie przerażające.

#wojna #ukraina #rosja #dyskryminacjamezczyzn ##!$%@?
sildenafil - Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził ...

źródło: comment_1646171457hzugLKwcCuRapme2q0IGYq.jpg

Pobierz
  • 330
Kończąc ten wywód, nie wiem jaki sens ma zrzucanie na kogoś odpowiedzialności za wojny i agresję tylko dlatego, że ma te same genitalia co osoba, która dokonała aktu agresji lub wywołała wojnę. Zwłaszcza, że mimo posiadania penisa ktoś może być niezwykle spokojną i potulną osobą.


@Mlody_jeczmien Niby masz rację, ale te rozmowy przebiegają w sposób taki, że gdy chodzi o odpowiedzialność kobiet, to jak widać po takich wpisach można jechać ogólnie po
@blablalbla: Ale wiesz że to utopijny pogląd? W przypadku agresji i widmie utraty państwa, powszechny pobór to kwestia konieczności. Dla rządu to jedyne sensowne rozwiązanie. Po prostu oprócz facetów zakaz powinny mieć też kobiety, i pomagać. Tylko opiekunowie z dziećmi i starsi powinni móc uciekać. Piszę to z perspektywy prezydenta, który musiałby podejmować taką decyzję.
dlatego wciąż czekam na źródło, z czystej ciekawości.


@Dumpling0: Chodziło mi o http://odube.net/wp-content/uploads/2017/04/Dube_Harish_Queens_Paper.pdf Dotyczy to tylko Europy w latach 1480 do 1913.
"Although just 18% of the monarchs were queens—making their analysis less statistically reliable—they found that polities ruled by queens were 27% more likely than kings to #!$%@? in inter-state conflicts."
Okazało się jednak, że jest więcej takich analiz i zdaje się, że pokazują to samo. Kobiety na najwyższych szczeblach
@grzsci: no ja się zgodzę, czasami sama mam ochotę używać tej "logiki", ale wykopki którzy sami jej używają nie widzą tej analogii do wytknięcia luk w rozumowaniu, co raczej nie dziwi...
ale te rozmowy przebiegają w sposób taki, że gdy chodzi o odpowiedzialność kobiet


@Dumpling0: @grzsci: Ale ja tego nie robię i nie zamierzam odpowiadać za czyjeś grzechy. To, że ktoś generalizuje i stosuje odpowiedzialność zbiorową nie usprawiedliwia robienia dokładnie tego samego.
@Dumpling0

Dlaczego pomijasz istotną kwestię którą napisałam?

Przecież nigdzie jej nie pominąłem, przecież napisałem "Jeśli wobec wszystkich postawiono jednakowe wymagania, to tak jest to równość.".

sama jestem na uczelni wyższej jako doktorantka, widzę dysproporcje, mój promotor który siedzi w tym wiele lat sam zwracał uwagę na nierówności, których nawet ja jeszcze nie widzę),

Tylko to działa w obie strony, ale mówi się tylko o jednej stronie. Mój brat na studiach doświadczył "nierówności"
@grzsci

ale te rozmowy przebiegają w sposób taki, że gdy chodzi o odpowiedzialność kobiet, to jak widać po takich wpisach można jechać ogólnie po babach, a gdy przychodzi rozmowa o odpowiedzialności mężczyzn, to nagle posiadanie tych samych genitaliów przestaje mieć znaczenie ¯\(ツ)/¯

Czad, co za bzdury. Przecież nikt nie stosował nigdy haseł zrzucających odpowiedzialność na wszystkich mężczyzn, tak przecież nigdy nie było. Tylko wtedy jakoś nie budzi to wielkiego oburzenia, wtedy nagle
W dyskusji pomijana jest kwestia dzieci. Kobiety uciekają wraz z nimi. Dziecko nie jest w stanie przetrwać bez matki. Jak wy to sobie wyobrażacie? Kobiety mają zostać i walczyć na froncie a niemowlęta mają samodzielnie #!$%@? i same się nakarmić?


@mag127: #!$%@? w gówniaki, fajny pretekst żeby zapewnić sobie przeżycie. Równie dobrze mogą zostać z tatą
@sildenafil prędzej ty uciekniesz, bo ja może zostanę bronić swojego kraju a ty spiedolisz do Brazylii, bo tylko tego można się spodziewać po tchórzych mężczyznach, którzy wywołują wojny a sami w nich nie walczą.


@chwila: No i bardzo dobrze, kobiety jako uprzywilejowane jednostki w społeczeństwie powinny spłacić ten dług przez obronę ludzi którzy pracują na ich dobrobyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://odube.net/wp-content/uploads/2017/04/Dube_Harish_Queens_Paper.pdf


@Mlody_jeczmien: Szkoda, że badanie jest dotyczy jedynie monarchii i czasów jedynie do początku XX wieku, kiedy empatia ogólnie nie była zbyt rozwinięta. Mogę się mylić, ale intuicja podpowiada mi że monarchowie byli dość zamknięci i nie mieli bezpośredniej styczności z brutalnością wojen. No i odsetek w badaniu kobiet jest niski, co zwiększa ryzyko statystycznych odchyleń. To wszystko trochę działa na niekorzyść tych badań. Ciekawe jakby to wyglądało gdyby przeprowadzić to
No i odsetek w badaniu kobiet jest niski


@Dumpling0: To rzeczywiście jest problem, ale wspominałem o tym już od początku ¯\_(ツ)_/¯

Ciekawe jakby to wyglądało gdyby przeprowadzić to badanie w czasach współczesnych.


@Dumpling0: Zdaje się, że były też takie badania, ale nie mam czasu ich analizować.

Mogę się mylić, ale intuicja podpowiada mi że monarchowie byli dość zamknięci i nie mieli bezpośredniej styczności z brutalnością wojen.


@Dumpling0: I tak