Wpis z mikrobloga

Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził się kobietą, od trzech mógłby siedzieć bezpieczny w jednym z państw Unii Europejskiej. Ale niestety - był mężczyzną. Tak jak miliony ukraińskich mężczyzn, którzy otrzymali zakaz wyjazdu z kraju z powodu powszechnej mobilizacji przedstawicieli tej płci. Zginął, gdy samochód którym się poruszał został trafiony odłamkiem pocisku.

Wojna na Ukrainie pokazała nam, jak nic nieznaczące jest życie mężczyzn. Życie kobiet podlega ochronie, życie mężczyzn jest nieistotne dla państwa i dla społeczeństwa. Jesteśmy zbędni, mniej wartościowi, parafrazując klasyczkę: dla nas śmierć to po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Bo jak twierdziła Hilary Clinton: głównymi ofiarami wojny są przecież kobiety.

Dzisiaj Oleksii dostanie w zamian za swoje poświęcenie wpisy na insta i hasztagi na wykopie, chwała bohaterom. Ale za kilka dni nikt już nie będzie o nim pamiętał. A ja nigdy nie miałem takiego kryzysu egzystencjalnego: gdy sobie uświadomię, że przez swoją płeć nie mam prawa do życia takiego jak moje koleżanki, to jakiekolwiek planowanie, praca, budowanie życia przestaje mieć sens. Jest to dla mnie przerażające.

#wojna #ukraina #rosja #dyskryminacjamezczyzn ##!$%@?
sildenafil - Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził ...

źródło: comment_1646171457hzugLKwcCuRapme2q0IGYq.jpg

Pobierz
  • 330
dziękuję, że zauważyłeś jak obwinianie płci za cokolwiek nie ma sensu xd


@chwila: Nie ma za co dziękować. Odnoszę jednak wrażenie, że ty to zrobiłaś parę razy. Może miało to być odwetem za czyjeś realne lub odczuwane przez Ciebie obwinianie kobiet, ale w mojej ocenie nie jest to usprawiedliwienie.
@sepuqqu:

#!$%@? w gówniaki, fajny pretekst żeby zapewnić sobie przeżycie. Równie dobrze mogą zostać z tatą


Jakoś nie widzę zbyt wielu chętnych, kiedy trzeba na co dzień siedzieć w domu z dzieckiem i je przewijać (co chyba jest zrozumiałe ¯_(ツ)_/¯. ), wtedy to się mówi "to zadanie kobiet" - jak już pisałam zawsze są te dwie strony medalu, to miecz obusieczny. Ja oczywiście jestem za tym, aby ojcowie spędzali jak najwięcej
@Dumpling0

Ciekawe jakby to wyglądało gdyby przeprowadzić to badanie w czasach współczesnych.

Ale jak chcesz przeprowadzić takie badanie w czasach współczesnych? Chyba że chcesz pominąć fakt że kobiety mają prawo głosu w wyborach, i to one również wybierają władze.

no ja też dlatego nie, chociaż czasem kusi.... xd

Ciekawe że jakoś to generalizowanie nie przeszkadzało nikomu przez lata, jakoś hasło "notallmen" jest wyśmiewane. Jakoś hasła przypisujące odpowiedzialność wszystkim mężczyznom nie powodują powszechnego
@sildenafil: Wedle Twoich postów jakoś zawsze powinna obowiązywać odpowiedzialność zbiorowa, ale u kobiet. Jak faceci coś odwalą, to nagle jednostka. Jak kobiety to zbiorowość.


@philosophy: Przemoc ma płeć a na wojnie najbardziej cierpią kobiety i dzieci. Masz rację XD
Czad, co za bzdury. Przecież nikt nie stosował nigdy haseł zrzucających odpowiedzialność na wszystkich mężczyzn, tak przecież nigdy nie było. Tylko wtedy jakoś nie budzi to wielkiego oburzenia, wtedy nagle można tak robić.


@Fidel1 No i gitara, skoro chcesz uogólniać w rozmowach o odpowiedzialności kobiet, to tak samo przyjmuj na klatę takie uogólnienia, gdy jest rozmowa o odpowiedzialności mężczyzn ¯_(ツ)_/¯
@grzsci Przecież muszę je przyjmować od lat, jakoś przez ten czas to nigdy gdy dotyczy mężczyzn nie jest to problemem. Czemu gdy dotyczy to mężczyzn nie ma oburzenia? W przypadku mężczyzn wyśmiewa się hasło "notallmen". Czemu wtedy jest to ok?
@chwila

użyłam tej samej pokrętnej logiki jaka jest tutaj używana w stosunku do kobiet.

Ta "pokrętna logika" jest stosowana od lat w stosunku do mężczyzn.
@Dumpling0

Jakoś nie widzę zbyt wielu chętnych, kiedy trzeba na co dzień siedzieć w domu z dzieckiem i je przewijać (

W parlamencie jest projekt ustawy wprowadzający opiekę naprzemienną do kodeksu rodzinnego, jakoś nie ma on wielkiego poparcia wśród kobiet.
@sepuqqu alimenty są na ich dzieci, tak skonstruowało to państwo. Wiele kobiet nadal zostaje w domu by wychowywać dzieci, praktycznynie po tym nie mają szans na dobrą pracę. A te które pracują wykonują wszystkie obowiązki domowe, opiekują się dziecimi po pracy. Wiele chętnie by zamieniło się z mężczyzną.
Jakoś nie widzę zbyt wielu chętnych, kiedy trzeba na co dzień siedzieć w domu z dzieckiem i je przewijać (co chyba jest zrozumiałe ¯(ツ)/¯. ), wtedy to się mówi "to zadanie kobiet"


@Dumpling0: To nie tylko kwestia upodobań mężczyzn, ale również upodobań kobiet. Prawda jest taka, że statystycznie rzecz ujmując kobiety są bardziej skłonne wiązać się z takimi "męskimi mężczyznami" niż potulnymi strażnikami domowego ogniska. Mężczyźni pomagający swoim partnerkom
No jednak to trochę słabe, że zdrowe młode kobiety, nie mające dzieci uciekają, a nawet młodsi i słabsi od nich mężczyzni zostają. Ale oczywiście nakaz walki dla mężczyzn nie jest winą kobiet, tylko winą polityków, którzy takie prawo ustanowili.


@sildenafil: No ja uważam, że oni też powinni moc uciec.
I jezeli mam być szczera, to ja bym w sytuacji zagrożenia chciała, żeby pierwszy uciekał mój mąż, zanim zamkna dla mężczyzn granice
@Fidel1:

Przecież nigdzie jej nie pominąłem, przecież napisałem "Jeśli wobec wszystkich postawiono jednakowe wymagania, to tak jest to równość.".


Ale jak Ty to sobie wyobrażasz? Przeszło 100 lat temu kobiety nie miały jeszcze praw wyborczych, co jest w skali historii niezwykle krótkim czasem, myślisz że od wtedy jak za pstryknięciem palców wszystko się zmieniło? Skłodowska nie miała prawa studiować w Polsce jako kobieta, studia rozpoczęła dopiero w wieku 24 lat (co
@Fidel1: u władz, ktore podejmują kluczowe decyzje są głównie faceci, nadzór nad ważnymi guzikami mają mężczyźni, pieniądze są w większej ilości u facetów niż u kobiet, gdyby nagle męska populacja zdecydowała "go on kalifat na całym świecie" to kobiety nic by nie miały do gadania, za to kobiety w żadnym scenariuszu nie mogłyby mężczyzn wpakować do piwnicy.
@chwila

A te które pracują wykonują wszystkie obowiązki domowe, opiekują się dziecimi po pracy.

Różnica w czasie poświęcanym na "obowiązki domowe" w 2014 roku wyniosła 1:45 dziennie.

Wiele chętnie by zamieniło się z mężczyzną.

Projekt wprowadzający opiekę naprzemienną do kodeksu rodzinnego jest w parlamencie, jednak nie ma wielkiego poparcia wśród kobiet.
sęk w tym że nie słuchasz, bo nie chcesz słyszeć, o przypadkach dyskryminacji z drugiej strony


@Dumpling0: Skąd taki wniosek? Sam przecież pisałem, że według mnie wyższa skłonność kobiet do wojny wynika z dotykających je stereotypów i podważania ich kompetencji.