Wpis z mikrobloga

Hej. Potrzebna pomoc z kontaktem do #spacex starlink w sprawie pomocy dla Ukrainy.

Pracuję w supporcie dla sieci radiowych RAN i dzisiaj dostaliśmy pytanie od jednego z operatorów na #ukraina czy można wykorzystać łącza satelitarne do podłączenia masztów radiowych (BTS) do sieci w lokalizacjach gdzie ich sieć transportowa została zniszczona. Dzięki małym opóźnieniom i stosunkowo wysokiej przepływności idealnym wyborem wydają się modemy Starlink które ostatnio zostały dostarczone na Ukrainę. Potrzebuję pogadać z ludźmi z technicznego supportu dla Starlink ale niestety nie ma takiej możliwości wg. ich strony: https://support.starlink.com Mogą się tam jedynie zalogować i prosić o pomoc osoby, które już zakupiły usługę Starlink.

Ktoś zna sposób jak się z nimi skontaktować nie będąc ich klientem? Sprawa jest dość pilna.
  • 19
@mepps: Kurcze, dopiero co usunąłem swój profil z Twitter. Jak na razie wysłałem zapytanie na jedynego maila jakiego podali, czyli privacy@spacex.com ale dostałem zautomatyzowaną odpowiedź i nie wiem czy to coś pomoże.
Na Linked-in pisze, że nie mogę się kontaktować z ludźmi poza moją siecią zainteresowań.
Więc słabo jak na razie. Pierwszy raz widzę firmę z tak słabym interfejsem. Nie jestem jedyny.
@Nie-mam: Mam bardzo konkretne pytania. Przykładowo czy można robić ze Starlink połączenia punkt-do-punktu, czyli zestawić tunel IP pomiędzy dwoma modemami Starlink? Jaka będzie wtedy przepływność i opóźnienia? Czy da się uzyskać wtedy stałe adresy IP. Czy modemy które wysłali na Ukrainę mają gniazdo Ethernet (starszy model) czy też nie (nowszy model). W przypadku gdy są to modemy nowszego typu czy wysłali też do nich adaptery Ethernet. Itd...
@Minister122: nie spinajcie tego z multiuserami - lepiej wystawić ukryte Wifi i dać dostępy tylko zaufanym bez publicznego rozgłaszania - to jest w tej chwili jednyna bezpieczna komunikacja bez ruskiej wersji Menwith Hill...
@Jossarian:

Podałem Ci wyżej maile pracowników spaceX
Wystarczy dopisać "@ spacex . com" i możesz do nich bezpośrednio pisać. Na Twitterze on dostaje tyle odpowiedzi i polubień, że może nie zauważyć.
@Jossarian: jak pracujesz w supporcie to podejrzewam, ze pracujesz dla firmy produkującej sprzęt. Musisz zagadać z sales czy robią z nimi jakieś interesy - a pewnie któryś z dużych producentów musi (wykluczam chińczyków). Tam powinni ci podać dane jakiegoś Account Managera, a przez niego dotrzesz do ludzi po stronie Starlink.