Wpis z mikrobloga

Im dłużej patrzę na ten konflikt tym bardziej on mi śmierdzi. Normalnie szur się we mnie odzywa.

Porzucony sprzęty, na froncie młodzi z gównianym sprzętem i dziwne kolumny wojskowe ciągnące się kilometrami od tak sobie stoją idealne aby nikt przypadkiem nie zauważył i przypadkiem ich nie rozwalił.
A gdzie lepszy sprzęt i wojskowi?

Coś za tym stoi. Może generałowie wcisnęli kit Putinowi że się uda i wysłali na front byle co aby się go pozbyć. A może sami uwierzyli że wjeżdżając nawet taczką do Ukrainy to ja zajmą za darmo.

Jakieś jeszcze macie foliarskie pomysły czemu ruskim tak idzie?

#wojna #ukraina #teoriespiskowe
cielak44 - Im dłużej patrzę na ten konflikt tym bardziej on mi śmierdzi. Normalnie sz...

źródło: comment_1646132279UF8Eh07H4DsE0hBo9CsurJ.jpg

Pobierz
  • 24
  • 0
Jeszcze słyszałem taką teorię, że generałowie wpuszczają najpierw słabe wojska, młodych żołnierzyków bez doświadczenia jako mięso armatnie żeby wybadać mocne i słabe punkty armii ukraińskiej.
@cielak44: Gigantyczna korpupcja. To co miało iść na racje żywnościowe, sprzęt, konserwację poszło na konta oligarchów. A że sprzęt wojskowy jest drogi i kupuje się go dużo to nikt się tak szybko nie połapie. I stąd te usterki i stare racje dla żołnierzy.
A druga rzecz to charakter władzy w Rosji. Putin jako autokrata nie ma kogoś kto powie mu prawdę bo byłby uznany za zdrajcę albo słabeusza. Wszyscy mu przytakiwali
@cielak44: Sorry, ale Twoje wyjaśnienie wcale nie jest foliarskie
Plus jeszcze jest tam sporo wojska, regularna armia. Być może na razie szły oddziały specjalne i mięso armatnie dla zamieszania.
@krzaqx:

Jeszcze słyszałem taką teorię, że generałowie wpuszczają najpierw słabe wojska, młodych żołnierzyków bez doświadczenia jako mięso armatnie żeby wybadać mocne i słabe punkty armii ukraińskiej.


Ja tego nie kupuję. Gdyby zaatakowali z całą mocą to pewnie Ukraina by się nie obroniła i padłaby szybko, a tak dali czas Zachodowi żeby ją dozbroił, a Ukraińcom na zorganizowanie większych sił.
@cielak44: to jest jedyne wyjście na wielki reset majątków oligarchów i ich korupcji oraz ich ignorancji/obojętności/skąpstwa względem wstrzymywania się od działań filantropijnych na rzecz najbiedniejszych regionów, np. aby polepszyć poziom edukacji najbiedniejszych, aby odblokować/udrożnić im wejście na drogę/ścieżkę rozwoju technologicznego.

Oni w niektórych rejonach żyją gorzej niż plemiona.
@flux22: wiem co się dzieje i czytam. Nie łykam także propagandy drugiej strony.
Cóż sam obstawiam że ruscy liczyli na zbyt łatwy łup ale zrobili zbyt dużo błędów. Od tego że nie docenili Ukraińców (w końcu to nie jest mała armia) , od lat byli oni w stanę wojny w Donbasie to na koniec straszyli ich na tyle długo że byli w ciągłej gotowości.
Iść ciągle idą do przodu i pewnie